Ruch zmienia trenera. Szykuje się głośny powrót

Chorzowianin 2018-10-31 | Komentarzy: 0
Po ostatniej porażce w Stargardzie los trenera Ruchu Chorzów Dariusza Fornalaka wydaje się przesądzony. Jego następcą ma zostać Marek Wleciałowski, były piłkarz i szkoleniowiec "Niebieskich".
Ruch zmienia trenera. Szykuje się głośny powrót

Wszystko wskazuje na to, że Marek Wleciałowski zostanie szkoleniowcem Ruchu. Na zdjęciu trener podczas jednej z prezentacji w hali MORiS | Fot. Adrian Ślązok

Po 16 kolejkach zespół z Chorzowa jest dopiero na 13. miejscu w tabeli II ligi. Niepokoi zwłaszcza fakt, że powiększa się strata do ekip z czołówki, zaś przewaga nad pierwszą drużyną ze strefy spadkowej stopniała do zaledwie dwóch punktów.

- Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd - mówił po sobotniej porażce w Stargardzie z Błękitnymi (1:3) trener Dariusz Fornalak. Jednocześnie przeprosił kibiców, którzy wybrali się na to spotkanie. Wszystko wskazuje na to, że był to jego ostatni mecz na ławce "Niebieskich".

Działacze Ruchu szykują bowiem zmianę trenera. W mediach padały już nazwiska kandydatów do przejęcia schedy po Dariuszu Fornalaku: Jacek Trzeciak, Jurij Szatałow czy Piotr Mandrysz. Leszek Ojrzyński (do maja trener Arki Gdynia) sam przyznał, że dostał telefon z Chorzowa, ale odmówił, gdyż chce pracować w Ekstraklasie.

W środę pojawiła się nowa opcja. Jak poinformował portal WP SportoweFakty, nowym trenerem Ruchu ma zostać Marek Wleciałowski. 48-letni szkoleniowiec pracował jako asystent Waldemara Fornalika w Piaście Gliwice, ale w piątek rozwiązał umowę za porozumieniem stron. 

Tym samym droga powrotu na Cichą jest otwarta. Wleciałowski w latach 1989-2003 był piłkarzem "Niebieskich". Pracował także jako szkoleniowiec Ruchu. Samodzielnie w latach 2005-07 (doprowadził Ruch do awansu do Ekstraklasy), a także jako asystent trenera Fornalika w latach 2014-17.

Zdzisław Bik, przewodniczący rady nadzorczej Ruch Chorzów SA, przekazał Leszkowi Błażyńskiemu z "Przeglądu Sportowego", że decyzja w sprawie trenera zapadnie w piątek. Jednak jak informuje "Gazeta Wyborcza", Wleciałowski już w czwartek (1.11.) może poprowadzić pierwszy trening z Ruchem.

"Niebiescy" rozegrają kolejny mecz ligowy w sobotę, 3 listopada (godz. 18.00). Ich rywalem na stadionie przy Cichej będzie Pogoń Siedlce.

(mf)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.