Ruch zagra z Barceloną w Zambii? Hanys znowu zaskakuje

Chorzowianin 2017-10-05 | Komentarzy: 0
Marcin Kupczak, czyli Hanys on Tour, planuje kolejną wyprawę. Tym razem chce stworzyć ligę piłkarską dla dzieci w Afryce.
Ruch zagra z Barceloną w Zambii? Hanys znowu zaskakuje

Wolontariat Kupczaka w Ugandzie wsparły m. in. Ruch Chorzów i Pogoń Szczecin | fot. Hanys on tour

Chorzowski bloger i podróżnik prowadził już trzy miesiące treningi piłkarskie w stolicy Ugandy, Kampali. Zdobył też dla dzieci piłkarskie pamiątki. A wszystko w ramach wolontariatu. Teraz planuje projekt na niespotykaną do tej pory skalę.

Tak zapowiadaliśmy wyprawę Marcina do Ugandy:Hanys pokopie bala w Ugandzie!

– Jeszcze nie wiem, czy to będzie Zambia, Tanzania czy inny kraj. Początkowo mówiliśmy o Afryce Południowej, ale pojawiła się inna propozycja i jeszcze rozmawiamy. Na pewno jeszcze w tym roku powstanie piłkarska liga dla dzieci w Afryce – zapowiada Marcin Kupczak.

źródło: Youtube.com/Hanys on tour

Rozgrywki będą prowadzone na zasadach znanej w naszym kraju piłkarskiej ligi szóstek, więc dla jednej drużyny wystarczy 7-8 koszulek. Wiadomo już, że swoje trykoty przekaże polska szkółka Barcelony, blisko sfinalizowania są też rozmowy z Polskim Komitetem Olimpijskim oraz piłkarską Legią i Polonią Warszawa.

– Widziałem już w Ugandzie ile radości dają zwykłe klubowe t-shirty! Te dzieci często nie mają nawet zwykłych butów, nie mówiąc o korkach, czy oryginalnych piłkach – mówi Hanys on tour

Pomóc może każdy. Oczywiście najbardziej potrzebne są środki finansowe, ale tak naprawdę, zwykły "lajk" na facebooku także ma moc.

– Można dorzucić cegiełkę, wchodząc w podany poniżej link, gdzie znajduje się pełny opis projektu. Potrzebne są też koszulki piłkarskie, piłki sprzęt sportowy, przybory szkolne, wsparcie i dobre słowo Jeśli wiadomość przeczyta 100 osób i udostępni, trafi ona do 10 tysięcy osób, a to przecież dzięki ludziom możemy spełniać marzenia – zachęca.

Poniżej podajemy sposoby na wsparcie projektu:

Zrzutka - Kliknij tutaj!
Numer konta - 24 1140 2004 0000 3102 7522 1765
PayPal - Kliknij tutaj!

pat

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.