Ruch wznowił treningi. Bez ojca bliźniaków

Chorzowianin 2018-01-08 | Komentarzy: 0
Na pierwszym treningu w 2018 roku pojawiło się 27 piłkarzy. Nie było za to m.in. Santiago Villafane, który z uwagi na narodziny potomstwa pozostanie w Argentynie kilka dni dłużej.
Ruch wznowił treningi. Bez ojca bliźniaków

Świeżo upieczony tatuś, Santiago Villafane, pojawi się w Chorzowie 13 stycznia | Fot. Marcin Bulanda

8 stycznia "Niebiescy" rozpoczęli przygotowania do drugiej części sezonu Nice I Ligi. Trenerzy Juan Ramon Rocha i Krzysztof Warzycha mieli do dyspozycji 27 zawodników, w tym pozyskanego niedawno napastnika Pawła Wojciechowskiego, który jesienią grał w Odrze Opole.

Na pierwszym treningu zabrakło trzech obcokrajowców. Santiago Villafane pod koniec grudnia został ojcem bliźniaków - Dante i Leona. Z tego powodu obrońca pozostanie nieco dłużej w Argentynie. Do Chorzowa ma przyjechać 13 stycznia.

Z kolei Brazylijczyk Mello dołączy do drużyny w środę, zaś Libor Hrdlicka na razie nie trenuje z powodu choroby. Na dłuższy czas wyłączony z gry jest Adrian Liberacki, przechodzący rehabilitację po operacji kolana.

W poniedziałek piłkarze Ruchu najpierw ćwiczyli na siłowni, następnie zaś na boisku na Kresach.

Przypomnijmy, że do 16 stycznia "Niebiescy" ćwiczyć będą na własnych obiektach. Następnie wyjadą na zgrupowanie do Rybnika-Kamienia, gdzie rozegrają dwa sparingi: z Pniówkiem Pawłowice (24.01.) i Podbeskidziem Bielsko-Biała (27.01.).

Drugi obóz - w lutym - odbędzie się na Cyprze. Inaugurację rozgrywek I ligi zaplanowano na pierwszy weekend marca.

Czytaj także: Przygotowania Ruchu: dwa obozy, siedem sparingów

Kadra Ruchu na pierwszy trening
Bramkarze: Nikołaj Bankow, Jakub Bielecki, Kewin Paszek.
Obrońcy: Kacper Czajkowski, Mateusz Hołownia, Gracjan Komarnicki, Marcin Kowalczyk, Bartłomiej Kulejewski, Dominik Małkowski, Bojan Marković, Michał Rutkowski, Paweł Starzyński.
Pomocnicy: Mateusz Bogusz, Sławomir Jaworski, Bartosz Nowak, Miłosz Przybecki, Patryk Sikora, Kamil Słoma, Miłosz Trojak, Maciej Urbańczyk, Michał Walski, Mateusz Zawal.
Napastnicy: Artur Balicki, Vilim Posinković, Adam Setla, Łukasz Siedlik, Paweł Wojciechowski.

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.