Ruch walczy o licencję na II ligę. Na pierwszą nie dostał

Chorzowianin 2018-06-07 | Komentarzy: 0
Odwołanie Ruchu od decyzji Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN nie przyniosło efektu. "Niebiescy" nie dostali licencji na grę w I lidze. Teraz walczyć będą o tę drugoligową. Wniosek już złożyli.
Ruch walczy o licencję na II ligę. Na pierwszą nie dostał

Fot. Marcin Bulanda

30 maja Komisja nie przyznała Ruchowi licencji na grę w I lidze z uwagi na niespełnienie przez klub kilku kryteriów podręcznika licencyjnego. Wprawdzie "Niebiescy" i tak nie mogliby dalej występować na zapleczu Ekstraklasy (bo z niego spadli), ale negatywna decyzja stanowiła zły sygnał dla klubu. Wymogi licencyjne dotyczące gry w II lidze są bowiem bardzo podobne.

Czytaj także: Będzie problem z licencją? Ruch zaskoczony decyzją PZPN

Klub z Cichej złożył 4 czerwca odwołanie, licząc na pozytywne zakończenie sprawy. Jednak w czwartek Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych PZPN utrzymała w mocy decyzję o nieprzyznaniu Ruchowi licencji na rozgrywki I ligi w sezonie 2018/2019. Tym samym decyzja stała się ostateczną.

Komisja Odwoławcza przyznała za to licencję na I ligę Bytovii Bytów, Wigrom Suwałki i Stomilowi Olsztyn.

Władze Ruchu nie skomentowały decyzji organu PZPN. Wydały jedynie krótki komunikat, w którym poinformowały o złożeniu w czwartek wniosku o przyznanie licencji na grę w II lidze w sezonie 2018/19.

Krzysztof A. Rozen, przewodniczący Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN, wspomniał w niedawnej rozmowie z katowickim "Sportem", że wnioskami spadkowiczów z I ligi - w tym Ruchu - Komisja zajmować się będzie w okolicach 12 czerwca.

(f)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.