Ruch pozyskał obrońcę i stracił Araka

Chorzowianin 2017-09-12 | Komentarzy: 0
23-letni Adrian Liberacki został nowym zawodnikiem "Niebieskich". Obrońca ma na koncie grę w kilku klubach włoskich, a ostatnio w Stali Mielec. Z Ruchem rozstał się za to Jakub Arak.
Ruch pozyskał obrońcę i stracił Araka

Fot. Marcin Bulanda

Liberacki podpisał roczną umowę z opcją przedłużenia o kolejny sezon. To kolejny defensor, którego w ostatnim czasie pozyskał Ruch (po Marcinie Kowalczyku, Bojanie Markoviciu, Santiago Villafane czy Mateuszu Hołowni).

Nowy gracz Ruchu pochodzi ze Słupska. Treningi piłkarskie zaczynał w Jezierzycach, w klubach Orliki i Stal. Później trafił do Arki Gdynia, a w wieku 17 lat wyjechał Włoch. Występował w Regginie i AS Matera. Później przeplatał grę w klubach krajowych (Warcie Poznań, Gwardii Koszalin) i włoskich. W 2016 r. został zawodnikiem Stali Mielec.

W barwach Ruchu Liberacki zagrał w sparingu z Rozwojem Katowice, po którym zebrał dobre recenzje.

Również we wtorek rozstrzygnęła się przyszłość Jakuba Araka. Napastnik złożył niedawno wniosek o rozwiązanie kontraktu z winy klubu. Izba ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych podjęła decyzję na korzyść 22-latka.

Arak występował w Chorzowie od lipca 2016 r. W tym sezonie rozegrał trzy spotkania w Nice I Lidze.

(f)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.