Ruch ponownie z zakazem transferowym

Chorzowianin 2017-02-15 | Komentarzy: 0
Złe wieści dla chorzowskiego Ruchu. Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN oddaliła odwołanie klubu. Przez sześć miesięcy "Niebiescy" nie będą mogli kontraktować nowych zawodników.
Ruch ponownie z zakazem transferowym

Fot. Marcin Bulanda

19 grudnia ub. roku Komisja Dyscyplinarna PZPN nałożyła na Ruch Chorzów zakaz transferowy z tytułu zaległości finansowych stowarzyszenia KS Ruch Chorzów wobec byłych pracowników.

Przypomnijmy, o co toczy się spór. W 2004 r. powstała spółka akcyjna Ruch Chorzów S.A., która zobowiązała się do spłaty należności wobec byłych zawodników i trenerów stowarzyszenia KS Ruch. Spółka twierdzi, że to uczyniła i ma nawet na to dokument.

- Zakończenie tego procesu i kompletna spłata wspomnianego zadłużenia zostały potwierdzone prawomocną uchwałą Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej z 26 września 2008 roku - informował klub z Cichej.

Tyle że siedmiu byłych piłkarzy (m.in. Bartłomiej Jamróz, Rafał Kwieciński, Jacek Matyja czy Marek Matuszek) nadal zgłasza roszczenia. Twierdzą oni, że kwoty zaległości, które znalazły się na liście przekazanej spółce przez stowarzyszenie, zostały zaniżone. 

Wydawało się, że sprawa jest już zamknięta. Jednak w grudniu doszło do kolejnego zwrotu. Na Ruch nałożono zakaz transferowy. Zimą chorzowianie nie mogli więc kontraktować nowych zawodników, ale liczyli na pozytywny finał w tej sprawie. Odwołali się bowiem do Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN.

8 lutego - tuż przed startem rozgrywek Ekstraklasy - "Niebiescy" otrzymali informację, że zakaz został zawieszony. Dzięki temu udało im się potwierdzić do gry Bułgara Milena Gamakowa (został wypożyczony z Lechii Gdańsk i zaliczył debiut w spotkaniu z Cracovią).

Dziś jednak chorzowianie otrzymali złe wiadomości. Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN w całości oddaliła ich odwołanie, uznając je za bezzasadne. W tej sytuacji na Ruchu ponownie ciąży zakaz transferowy - wyznaczono go na okres sześciu miesięcy (do 15 sierpnia 2017 r.).

Na posiedzenie NKO zaproszony został Mirosław Mosór, wiceprezes Ruchu. Jak skomentował decyzję Komisji?

- W obecnej sytuacji nie pozostaje nam nic innego, jak podporządkować się decyzji Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN. Po otrzymaniu pisemnego uzasadnienia zastanowimy się, czy wykorzystywać kolejne istniejące ścieżki odwoławcze. Sprawa jest bardzo złożona i nie sposób dziś - na gorąco - zdecydować, jakie podjąć dalsze kroki - stwierdził Mosór cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Chorzowianie w tym tygodniu testują dwóch piłkarzy z Bałkanów - Dinko Treboticia i Salko Jazvina. 26-letni Trebotić to ofensywny pomocnik z Chorwacji, ostatnio grający w Izraelu. Z kolei 23-letni Bośniak Jazvin jest prawym pomocnikiem. Jesienią grał w drugoligowym klubie w swojej ojczyźnie. W obecnej sytuacji wątpliwe, by mieli oni szansę na angaż w Ruchu.

(m)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.