Ruch nie wywalczył zniesienia zakazu transferów

Chorzowianin 2017-07-31 | Komentarzy: 0
"Niebiescy" liczyli na to, że już w najbliższym spotkaniu będą mogli wystąpić piłkarze, z którymi podpisano umowy. Tak się jednak nie stanie. Zakaz obowiązuje do 15 sierpnia.
Ruch nie wywalczył zniesienia zakazu transferów

Fot. Marcin Bulanda

W grudniu ub. roku Komisja Dyscyplinarna PZPN ukarała Ruch zakazem transferowym. Powodem tej decyzji są zobowiązania, które powstały jeszcze w czasach, gdy klub działał w formie stowarzyszenia. Po przekształceniu w sportową spółkę akcyjną władze "Niebieskich" podkreślały wielokrotnie, że wszelkie zobowiązania wobec byłych zawodników zostały uregulowane. Zakaz bywał zawieszany i odwieszany kilkakrotnie, a spór nadal trwa.

Ruch złożył odwołanie od tej decyzji, które zostało jednak oddalone przez Najwyższą Komisję Odwoławczą PZPN 15 lutego br. Od tego momentu chorzowianom nie wolno było dokonywać transferów przez sześć miesięcy, czyli do 15 sierpnia.

Działaczom pozostała jeszcze jedna droga odwoławcza. W marcu br. złożyli oni skargę na orzeczenie NKO do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu przy PKOl.

Rozprawa odbyła się ostatniego dnia lipca. Chorzowianie mieli nadzieję, że po zniesieniu zakazu transferowego będą mogli zatwierdzić do gry m.in. Santiago Villafane, Vilima Posinkovicia, Mello, Nikołaja Bankowa czy Bojana Markovicia (z tymi zawodnikami podpisali ostatnio umowy) przed piątkowym meczem z Chrobrym Głogów. 

Tak się jednak nie stanie. Trybunał oddalił skargę Ruchu, zakaz transferowy obowiązuje więc do 15 sierpnia. O decyzji poinformował Leszek Błażyński z katowickiego "Sportu".

Tym samym nowi piłkarze będą mogli wzmocnić Ruch dopiero od spotkania w ramach 4. kolejki - ze Stomilem Olsztyn (18-20 sierpnia).

(m)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.