Ruch kontra wicemistrz Francji. To nie żart

Chorzowianin 2018-06-11 | Komentarzy: 0
"Niebiescy" już w czwartek (14.06.) rozpoczną przygotowania do sezonu 2018/19. W planach mają zgrupowanie w Rybniku-Kamieniu, a także sześć sparingów. Jednym z rywali będzie AS Monaco, wicemistrz Francji.
Ruch kontra wicemistrz Francji. To nie żart

Fot. Marcin Bulanda

Piłkarze Ruchu przebywają obecnie na urlopach, które w tym roku są bardzo krótkie - zaledwie 10-dniowe. W czwartek zespół Dariusza Fornalaka spotka się na pierwszym treningu - na boisku przy ul. Pokoju.

Początkowo Ruch trenować będzie na własnych obiektach, a 3 lipca wyjedzie na zgrupowanie do Rybnika-Kamienia. "Niebiescy" mają także w planach sześć gier sparingowych.

Dwa mecze zapowiadają się bardzo atrakcyjnie. 1 lipca na głównej płycie stadionu przy ul. Cichej Ruch zmierzy się w "meczu przyjaźni" z łódzkim Widzewem. Rywale są bliscy wywalczenia awansu do II ligi, całkiem możliwe więc, że za kilka miesięcy oba zespoły zagrają ponownie - już o ligowe punkty.

Natomiast 8 lipca chorzowianie pojadą do Myślenic, by zmierzyć się z AS Monaco, wicemistrzem Francji. To przeciwnik z najwyższej półki, choć warto pamiętać, że w jego składzie zapewne zabraknie zawodników uczestniczących w mundialu. Przypomnijmy także, że 7 lipca Monaco ma w planach sparing z Wisłą Kraków.

Inauguracyjną kolejkę w II lidze zaplanowano na 21-22 lipca.

Plan przygotowań Ruchu do sezonu 2018/2019:

14 czerwca - początek przygotowań
18 czerwca - badania wydolnościowe i testy szybkościowe
23 czerwca - sparing (rywal do ustalenia)
25 czerwca - badania laboratoryjne
27 czerwca - sparing z Garbarnią Kraków (w Krakowie)
1 lipca - sparing z Widzewem Łódź (na Cichej)
3 lipca - początek zgrupowania w Rybniku-Kamieniu
8 lipca - sparing z AS Monaco (w Myślenicach)
11 lipca - sparing z Odrą Opole (na zakończenie zgrupowania w Rybniku-Kamieniu)
14 lipca - sparing z Pniówkiem Pawłowice Śląskie (w Pawłowicach)
21/22 lipca - początek sezonu II ligi

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.