Rozbudowa w Maciejkowicach. Zdecydowali mieszkańcy

Chorzowianin 2017-11-06 | Komentarzy: 0
Zapadła decyzja o sposobie rozbudowy odcinka ul. Słowików, od posesji przy ul. Słowików nr 11 do ul. Głównej. To zwycięski projekt ubiegłorocznego Budżetu Obywatelskiego.
Rozbudowa w Maciejkowicach. Zdecydowali mieszkańcy

fot. bo.chorzow.eu

Pomysł dotyczył wybudowania nawierzchni, oświetlenia ulicznego oraz odwodnienia ulicznego na odcinku ul. Słowików nr 11, wzdłuż ogrodzenia szybu kopalnianego „Zygmunt” do ul. Głównej. W ten sposób zostanie połączony wspomniany odcinek z drogą już istniejącą

Zwycięski projekt w tej dzielnicy wymagał wielu uzgodnień formalno-prawnych. W październiku Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa, spotkał się z mieszkańcami Maciejkowic i przedstawił im plany realizacji inwestycji. Zapewnił, że zezwolenie na na prace drogowe będzie wydane do końca listopada 2017 roku, a w styczniu 2018 r. zacznie się organizacja przetargu.

Według planów roboty miałyby wystartować na przełomie kwietnia i maja 2018 r. Natomiast cała inwestycja ma zakończyć się w przyszłym roku na przełomie sierpnia i września.

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.