Rodzice się ucieszą. Koniec ważnego remontu

Chorzowianin 2017-11-15 | Komentarzy: 0
W miniony poniedziałek, 13 listopada uroczyście otwarty został Oddział Niemowlęcy i Patologii Noworodka SPZOZ Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie, przy ul. Truchana. Leczący najmłodszych pacjentów oddział przeszedł w tym roku kapitalny remont.
Rodzice się ucieszą. Koniec ważnego remontu

Podczas remontu zmodernizowano m. in. sale łóżkowe oraz węzły sanitarne. | fot. UM Chorzów

– Aby wszystkie dzieci, które tu przyjdą wyszły zdrowe i zadowolone – tymi życzeniami ordynator oddziału, dr n. med. Regina Ulfig-Maślanka razem z Andrzejem Kotalą, prezydentem Chorzowa przecięli wstęgę, otwierając zmodernizowany Oddział Niemowlęcy i Patologii Noworodka w dawnym Chorzowskim Centrum Pediatrii i Onkologii, obecnie Zespole Szpitali Miejskich.

Wyremontowano sale łóżkowe oraz węzły sanitarne, wymieniono instalacje, dostosowując je do obecnych wymogów technicznych i prawnych, a także wydzielono trzy części oddziału z odrębnymi wejściami z zewnątrz i śluzami pomiędzy. W każdej części znajduje się teraz punkt pielęgniarski.

– Wszystkie sale będą jedno lub dwuosobowe. W każdej już teraz widać kolumny, do których można podpiąć tlen, aparaturę, a to bardzo ważne. Jeżeli ciężko chore jest małe dziecko, nawet sobie nie wyobrażamy, ile sprzętu potrzeba, by zapewnić takiemu pacjentowi właściwą opiekę – tłumaczy dr R. Ulfig-Maślanka.

Nie ma wątpliwości, że Oddział Niemowlęcy i Patologii Noworodka, który prowadził kompleksową działalność diagnostyczną i leczniczą noworodków, niemowląt oraz dzieci do 3 roku życia remontu potrzebował. Kiedy więc widać efekty można się mocno zaskoczyć.

– Każdy z rodziców, który zobaczy ten oddział teraz, a pamięta ten sprzed remontu, na pewno stwierdzi, że to kolosalna zmiana wszystkiego – podsumowuje Anna Knysok, dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich.

Oddział wyremontowano i wyposażono wspólnym wysiłkiem miasta i szpitala. Koszt inwestycji ogółem wyniósł 1,8 miliona złotych, z czego prawie połowę - 800 tysięcy złotych - przekazał Urząd.

– Jest to kolejna inwestycja, z której możemy być wszyscy dumni, a przede wszystkim mali pacjenci, którzy mają teraz komfortowe warunki do tego, by jak najszybciej zdrowieć – mówi Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

Każdy z nas lubi otaczać się ładnymi przedmiotami, przebywać w ładnym otoczeniu. Czujemy się wtedy lepiej, nasza praca jest wtedy wydajniejsza, więc nasi pacjenci szybciej będą wracać do zdrowia – dodaje dr Ulfig-Maślanka, ordynator oddziału.

 

pat

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.