Remont A. Krajowej. Zmiany w ruchu i objazdy

Chorzowianin 2014-02-21 | Komentarzy: 0
W sobotę i niedzielę nastąpi zmiana w organizacji ruchu tramwajów i samochodów przy ul. Armii Krajowej. Zawieszona będzie komunikacja tramwajowa. Od poniedziałku tramwaje kursować będą po nowych torach.
Remont A. Krajowej. Zmiany w ruchu i objazdy

Zawieszenie ruchu tramwajowego związane jest z przebudową rozjazdów technologicznych i przygotowaniem komunikacji po jednym torze na odcinku od ul. Jasińskiego do dworca kolejowego.

Prace na ul. Armii Krajowej w Chorzowie prowadzone są równolegle na zlecenie Tramwajów Śląskich S.A. (zakres torowy), Chorzowsko-Świętochłowickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji (przebudowa sieci kanalizacyjnej) oraz Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Chorzowie (jezdnie i chodniki).

Wykonawca zadania tramwajowego zakończył już budowę nowych torowisk na dwóch odcinkach: od granicy Chorzowa i Świętochłowic do ul. BOWiD oraz od ul. Jasińskiego do ul. Gałeczki. Oba odcinki są już gotowe i od poniedziałku tramwaje będą korzystać z dwóch nowych torów.

Wcześniej jednak wykonawca zlikwiduje rozjazdy technologiczne w rejonie granicy ze Świętochłowicami, ul. BOWiD i ul. Gałeczki. Rozjazd usytuowany na wysokości ul. Jasińskiego zostanie przełożony w drugą stronę, a nowy rozjazd zabudowany zostanie w rejonie ul. Wita Stwosza, dzięki czemu od poniedziałku na tym odcinku prowadzony będzie ruch tramwajów po jednym torze.

- Takie rozwiązanie jest konieczne, by wykonawca działający na zlecenie ChŚPWiK Sp. z o.o. mógł przystąpić do przebudowy kanalizacji w tym miejscu. Są to skomplikowane prace na sporych głębokościach, które ze względów bezpieczeństwa wymagają zawieszenia ruchu tramwajów na torze przylegającym do wykopów - wyjaśnia Andrzej Zowada, rzecznik Tramwajów Śląskich S.A.

Uwaga kierowcy! Z powodu zmiany organizacji ruchu tramwajowego i prowadzonych prac ziemnych w jezdni ul. Armii Krajowej od poniedziałku 24.02.2014 r. nastąpi również zmiana organizacji ruchu kołowego. Ulica Armii Krajowej na odcinku od skrzyżowania z ul. Waryńskiego będzie ulicą jednokierunkową. Ruch kołowy prowadzony będzie tylko w stronę Katowic. W kierunku przeciwnym poprowadzone zostaną objazdy.

W związku z prowadzonymi pracami torowymi od godz. 4:20 w sobotę 22.02.2014 r. do godz. 4:00 w poniedziałek 24.02.2014 r.:

Linia nr 20 zostaje zawieszona.

Tramwaje linii nr 7 będą kursować na trasie Łagiewniki Targowisko – Chorzów Ratusz wykonując planowe kursy linii 7 na trasie Łagiewniki Targowisko – Świętochłowice Gazownia.

Na trasie Chorzów Ratusz – Katowice Plac Wolności oraz Świętochłowice Gazownia – Chorzów Batory Piekarska uruchomiona zostanie komunikacja zastępcza kursująca zgodnie z tramwajowymi rozkładami jazdy.

Trasa komunikacji zastępczej T-20:

kierunek do Chorzowa: „Katowice Plac Wolności” (stanowisko autobusowe na ul. Opolskiej), „Katowice Sobieskiego” (przystanek tymczasowy na ul. Gliwickiej za wyjazdem z ul. Sobieskiego na ul. Gliwicką), „Katowice Dąbrówki” (stanowisko tramwajowe), „Załęże Pośpiecha” (stanowisko autobusowe), „Załęże Kościół” (stanowisko tramwajowe), „Załęże Janasa” (stanowisko tramwajowe), „Załęże Dwór” (stanowisko autobusowe), „Załęże Wiśniowa”(stanowisko tymczasowe zlokalizowane przy ul. Gliwickiej), „Załęże Dom Kultury” (stanowisko przy peronie tramwajowym), „Załęże Szkoła” (stanowisko przy peronie tramwajowym), „Chorzów DTŚ-BOWiD” (stanowisko tymczasowe zlokalizowane przy włączeniu z DTŚ w al. Bojowników o Wolność i Demokrację), „Chorzów Dom Działkowca” (stanowisko tramwajowe), „Chorzów Cmentarna” (stanowisko tramwajowe), „Chorzów Kościół św. Jadwigi” (stanowisko tramwajowe), „Chorzów Sobieskiego” (stanowisko tramwajowe), „Chorzów Rynek” (stanowisko autobusowe)

Uwaga: Ze względu na organizację ruchu drogowego na ul. Armii Krajowej przystanek Chorzów Batory Zajezdnia kier. Chorzów Ratusz/Świętochłowice nie będzie obsługiwany przez komunikację zastępczą.

kierunek do Katowic: „Chorzów Ratusz” (stanowisko tymczasowe zlokalizowane przy ul. Faski), „Chorzów Dworcowa” (stanowisko tramwajowe), „Chorzów Żeromskiego” (stanowisko tramwajowe), „Chorzów Kościół św. Jadwigi” (stanowisko tramwajowe), „Chorzów Cmentarna” (stanowisko tramwajowe), „Chorzów Dom Działkowca” (stanowisko tramwajowe), „Chorzów Racławicka (stanowisko tymczasowe), „Chorzów Batory Dworzec PKP” (stanowisko tramwajowe), „Chorzów Batory Piekarska” (stanowisko tramwajowe), „Chorzów Batory Zajezdnia” (stanowisko tramwajowe), „Załęże Szkoła” (stanowisko tymczasowe), „Załęże Dom Kultury” (stanowisko tymczasowe przy Domu Kultury), „Załęże Wiśniowa” (stanowisko tymczasowe), „Załęże Dwór” (stanowisko autobusowe), „Załęże Janasa” (stanowisko tramwajowe), „Załęże Kościół” (stanowisko tramwajowe), „Załęże Pośpiecha” (stanowisko tramwajowe), „Katowice Sobieskiego” (przystanek tymczasowy na ul. Gliwickiej przed skrzyżowaniem z ul. Sobieskiego) – „Katowice Plac Wolności” (stanowisko autobusowe na ul. Opolskiej).

Trasa komunikacji zastępczej T-7:

- w kierunku Katowic: Świętochłowice Gazownia, Chorzów Batory Dworzec PKP, Chorzów Batory Piekarska.

- w kierunku Świętochłowic Gazowni: Chorzów Batory Piekarska, Chorzów Batory Dworzec PKP, Chorzów Racławicka, Chorzów DTŚ-BOWiD, Chorzów Bałtycka, Świętochłowice Gazownia.

 

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.