Radosny festiwal na wysokim poziomie

Chorzowianin 2018-07-11 | Komentarzy: 0
Sztygarka, Chorzowskie Centrum Kultury, Starochorzowski Dom Kultury i Skansen - Górnośląski Park Etnograficzny, na tych scenach będzie toczył się Chorzowski Teatr Ogrodowy. Inauguracja już w najbliższy piątek. Na początek wystąpi Artur Andrus.
Radosny festiwal na wysokim poziomie

Już w piątek, na początek 12. edycji ChTo wystąpi Artur Andrus. | fot. materiały prasowe

Już po raz dwunasty Sergiusz Brożek, Naczelny Ogrodnik, zaprasza na wakacyjne święto teatru w Chorzowie.

– ChTO to festiwal teatralny, który jest radosny, ale na bardzo wysokim poziomie artystycznym, o co będę dbał dopóki się uda – zapewnia.

W tym roku organizatorzy przygotowali dwanaście widowisk, które rozgrywać będą się na czterech scenach: w Sztygarce, Starochorzowskim Centrum Kultury, Skansenie- Górnośląskim Parku Etnograficznym oraz Chorzowskim Centrum Kultury. 

– Chorzowskie Centrum Kultury przez wielu pamiętane jest jeszcze jako teatr miejski. To naturalne miejsce, gdzie powinny odbywać się festiwale i przeglądy tetaralne. Dlatego dwóch lat jesteśmy partnerem Chorzowskiego Teatru Ogrodowego, z czego się bardzo cieszymy, tym bardziej, że inauguracja jest u nas – mówi Tomasz Ignalski, dyrektor ChCK-u.

Już w piątek, na początek 12. edycji ChTO wystąpi Artur Andrus. Jak sam o sobie mówi, opowiada ze sceny rzeczy, które bawią jego z nadzieją, że przynajmniej jedna osoba też się uśmiechnie. Podczas recitalu w Chorzowie oprócz żartów z codzienności i piosenek pełnych językowych gier, usłyszymy też Dorotę MIśkiewicz.

Wydarzenia w ramach ChTO odbywać się będą przez wszystkie wakacyjne weekendy. Podczas cotygodniowych spotkań z melpomeną wystąpią m. in. Andrzej Grabowski, Teatr Montownia, czy Grażyna Bułka.

Dzięki wsparciu miasta, ceny biletów na ogrodowe spektakle zaczynają się już od 12 złotych, 

.– Każde miasto, które chce dbac o poziom kultury, musi być mecenasem. Wspieramy nie organizatora, ale mieszkańców, którzy dzięki niższej cenie biletów, będą mogli przeżyć piękne spotkanie ze sztuką – tłumaczy Wiesław Ciężkowski, zastępca prezydenta Chorzowa do spraw społecznych.

Pełen repertuar i informacje o Chorzowskim Teatrze Ogrodowym dostępne są na stronie internetowej festiwal POD TYM LINKIEM

pat

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.