PZPN zwrócił punkty Niebieskim

Chorzowianin 2018-04-06 | Komentarzy: 0
Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami Ruch Chorzów - spłacając wszystkie zobowiązania licencyjne - uratował pięć z sześciu punktów, które zostały mu odebrane w styczniu przez Komisję PZPN ds. Licencji Klubowych. "Niebiescy" mają 17 "oczek", nadal zamykają tabelę.
PZPN zwrócił punkty Niebieskim

Fot. Marcin Bulanda

Na stronie PZPN pojawił się w piątek komunikat o następującej treści:

"Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN informuje, że wszystkie zobowiązania Ruchu Chorzów SA w restrukturyzacji, chronione licencyjnie i wynikające z kryterium F.09 Podręcznika Licencyjnego PZPN na sezon rozgrywkowy 2017/2018, zostały spłacone w wyznaczonym terminie.

W związku z powyższym sankcja regulaminowa odjęcia 6 (sześciu) punktów w sezonie rozgrywkowym 2017/2018 nałożona przez Komisję decyzją nr 1 z dnia 15 stycznia 2018 roku została zredukowana do odjęcia 1 (jednego) punktu. Jednocześnie Departament Rozgrywek Krajowych PZPN informuje, że Ruch Chorzów SA w restrukturyzacji ma na swoim koncie 17 punktów w rozgrywkach mistrzowskich Nice I ligi".

Wspomniane zobowiązania - w wysokości 2,8 mln zł - zostały spłacone 29 marca br. (PZPN dał na to Ruchowi czas do końca marca).

Czytaj także: Ruch odzyska punkty. Należności spłacone

Pieniędzy nie mógł przelać klub z Cichej (zabraniało mu to postępowanie układowe zawarte w listopadzie ub. roku), musiał to zrobić podmiot zewnętrzny. Tak też się stało.

Z 17 punktami na koncie "Niebiescy" nadal zamykają tabelę Nice I Ligi. Do Stomilu Olsztyn i Górnika Łęczna tracą dwa punkty, natomiast do piętnastej (miejsce barażowe) Olimpii Grudziądz - pięć.

I to właśnie zespół z Grudziądza będzie kolejnym rywalem Ruchu, w debiucie Dariusza Fornalaka na ławce trenerskiej. Początek sobotniego (7.04.) meczu na Cichej - o godz. 18.00.

(f)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.