Puchar Tymbarku. Znamy mistrzów naszego województwa

Chorzowianin 2018-04-10 | Komentarzy: 0
Trzy pełne sportowych emocji dni były potrzebne do wyłonienia najlepszych piłkarskich drużyn województwa śląskiego w kategoriach wiekowych U-8, U-10 oraz U-12.
Puchar Tymbarku. Znamy mistrzów naszego województwa

W rozegranym w dniach 4–6 kwietnia finale wojewódzkim XVIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” zwycięstwa odniosły: KKS Katowice i Szkółka Piłkarska BTS Rekord Bielsko-Biała w kategorii U-8, KKS Katowice i UKS Akademia 2012 Jaworzno w U-10 oraz UKS Sprint Katowice i SP 7 Częstochowa w U-12.

Już na przełomie kwietnia i maja drużyny do lat 10 i 12 będą reprezentowały nasze województwo podczas Finału Ogólnopolskiego w Warszawie, gdzie staną przed szansą zagrania na stadionie PGE Narodowym.

Finałowe zmagania na Śląsku zaczęły się od niespodzianki dla uczestniczących w nich dzieci. Turniej odbył się bowiem na terenie Stadionu Śląskiego, a każda z drużyn miała możliwość co najmniej raz zagrać na murawie, na której jeszcze tydzień wcześniej biegali Lewandowski i spółka. Dla najzdolniejszych młodych piłkarzy i piłkarek z regionu rozgrywki były kontynuacją drogi z podwórka na stadion, która rozpoczęła się jeszcze we wrześniu ubiegłego roku.

W Chorzowie na uczestników zawodów czekały nagrody oraz zabawa w najlepszym sportowym wydaniu. Wspaniała atmosfera piłkarskiego święta udzieliła się nie tylko zawodnikom i zawodniczkom, ale także ich rodzicom, którzy gorącym dopingiem zagrzewali swoje pociechy do gry.

Pierwszego dnia do rywalizacji przystąpiły zespoły w kategorii do lat 12, drugiego do lat 10, trzeciego zaś – w kategorii U-8.

– Miło mi widzieć Was w miejscu, w którym wiele lat temu zaczynałem swoją karierę. W jej trakcie 8 razy zdobywałem mistrzostwo Polski, a 6-krotnie Puchar Polski. Wymieniam te sukcesy, aby Was dopingować! Będziecie potrzebować wiele wytrwałości, ale pamiętajcie, że wszystko jest możliwe – takimi słowami przywitał zgromadzonych na Stadionie Śląskim legendarny zawodnik Górnika Zabrze, Stanisław Oślizło.

W trwającej XVIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” po raz drugi w historii nagradzane są postawy godne naśladowania. „Zieloną Kartką Fair Play” obdarowani mogą zostać trenerzy, zawodnicy oraz kibice, którzy podczas sportowej rywalizacji wykażą się wzorowym zachowaniem zgodnym z zasadami gry fair (może to być np. przyznanie się do przewinienia, którego nie zauważy sędzia). Organizatorzy rozgrywek na stronie internetowej Turnieju opublikują listę drużyn odznaczonych „Zieloną Kartką”. Na Śląsku sędziowie rozdali 12 takich wyróżnień.

Finały wojewódzkie to ostatni etap rywalizacji drużyn w najmłodszej kategorii wiekowej. Z kolei zwycięzcy w kategoriach U-10 i U-12 będą reprezentowali swoje województwa podczas Finału Ogólnopolskiego, który w dniach 29 kwietnia – 2 maja 2018 roku odbędzie się w Warszawie.

Decydujące mecze tradycyjnie już zostaną rozegrane na stadionie PGE Narodowym, tuż przed finałowym spotkaniem o piłkarski Puchar Polski i podobnie jak przed rokiem będą transmitowane na żywo w otwartych kanałach telewizji Polsat. Nagrodą dla najlepszych będzie nie tylko Puchar Tymbarku, ale także możliwość obejrzenia z wysokości trybun meczu reprezentacji Polski oraz spotkanie z idolami – reprezentantami Polski i selekcjonerem Adamem Nawałką.

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.