PŚ w Ruhpolding: Hojnisz tuż poza dziesiątką

Chorzowianin 2019-01-17 | Komentarzy: 0
W Oberhofie Monika Hojnisz miała pewne problemy na strzelnicy. W innej niemieckiej miejscowości - Ruhpolding - strzelała w sprincie bezbłędnie i uplasowała się na 11. pozycji. To dobry prognostyk przed sztafetą i biegiem ze startu wspólnego.
PŚ w Ruhpolding: Hojnisz tuż poza dziesiątką

Fot. Szymon Korzuch/dusznikiarena.pl

Liderka biathlonowej reprezentacji Polski po raz kolejny potwierdziła, że w tym sezonie należy do światowej czołówki. Wyciągnęła wnioski z poprzedniego weekendu, gdy pudła pozbawiły ją szans na wysokie miejsca w sprincie i biegu pościgowym w Oberhofie.

W sprincie w Ruhpolding Monika Hojnisz ruszyła na trasę z nr 54. Biegnące przed nią rywalki - m.in. Lisa Vittozzi, Anais Chevalier czy Anastazja Kuzmina - wysoko zawiesiły poprzeczkę. Strzelały bezbłędnie, biegły szybko. Stało się jasne, że o podium będzie w czwartek niezwykle ciężko.

Monika zaczęła sprint spokojnie, nie szarżowała na trasie. Podczas strzelania w pozycji leżącej strąciła wszystkie krążki i plasowała się w drugiej dziesiątce. Druga wizyta na strzelnicy znów zakończyła się sukcesem - 5/5 i awans na 12. pozycję.

Na ostatnim okrążeniu chorzowianka podkręciła tempo. Na finiszu zdołała wyprzedzić dwie rywalki - Swietłanę Mironową z Rosji i Monę Brorsson ze Szwecji. Była dziesiąta, ale później z Top 10 wypchnęła ją Niemka Laura Dahlmeier.

Sprint wygrała Anastazja Kuzmina ze Słowacji, drugie miejsce zajęła Włoszka Vittozzi, a trzecie Szwedka Hanna Oeberg. Hojnisz straciła do zwyciężczyni 59,6 s.

Tym razem po sprincie nie odbędzie się bieg pościgowy. Na sobotę w Ruhpolding zaplanowano rywalizację sztafet (godz. 14.30), zaś na niedzielę - bieg ze startu wspólnego, w którym wystartuje tylko 30 biathlonistek, w tym Monika Hojnisz (godz. 14.40).

(f)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.