PŚ: Hojnisz walczy o dziesiątkę. Niezły początek w Oslo

Chorzowianin 2019-03-21 | Komentarzy: 0
Oslo to ostatni przystanek w biathlonowym Pucharze Świata 2018/19. Chorzowianka Monika Hojnisz jest na dobrej drodze do utrzymania miejsca w najlepszej "10". W sprincie była trzynasta.

- Łapać punkty w generalce. Mam o co walczyć! - napisała na Facebooku Monika Hojnisz przed zawodami w Norwegii. Zajmowała dziewiąte miejsce z przewagą 11 pkt. nad Laurą Dahlmeier i 31 pkt. nad inną Niemką Denise Herrmann.

W czwartek w Oslo-Holmenkollen odbył się sprint, czyli konkurencja, w której chorzowianka w tym sezonie spisuje się nalepiej - była czwarta w Soldier Hollow, piąta w Hochfilzen i szósta w Anterselvie.

Hojnisz rozpoczęła spokojnie, nie forsowała tempa, skupiając się na strzelaniu. Te zaś było w jej wykonaniu znakomite - 5 na 5 w pozycji leżącej, a następnie powtórka w "stójce".

Nasza zawodniczka przybiegła na metę z dziewiątym wynikiem, ale później wyprzedziły ją jeszcze cztery rywalki. Trzynasta lokata oznacza 28 punktów do klasyfikacji generalnej PŚ.

W sprincie triumfowała Słowaczka Anastazja Kuzmina, a kolejne miejsca na podium zajęły Niemka Franziska Preuss oraz druga ze Słowaczek Paulina Fialkova.

Co ważne - dopiero 27. miejsce zajęła Dahlmeier (zdobyła 14 pkt.). Natomiast do chorzowianki nieco zbliżyła się Herrmann, która w sprincie była piąta (40 pkt.), a w "generalce" awansowała na 10. miejsce. Hojnisz wyprzedza Herrmann o 19 "oczek". Ale nie musi się tylko oglądać za siebie, bo do ósmej Ingrid Landmark Tandrevold z Norwegii traci tylko 6 pkt.! Weekendowe biegi zapowiadają się więc pasjonująco.

W sobotę (godz. 15) odbędzie się bieg na dochodzenie. Hojnisz wystartuje ze stratą 1:03,5 do Kuzminy. Natomiast w niedzielę (godz. 13.45) zobaczymy finał sezonu - bieg ze startu wspólnego.

Warto także dodać, że w klasyfikacji generalnej sprintu 27-latka z Chorzowa uplasowała się na świetnym szóstym miejscu. Małą kryształową kulę za tę konkurencję zdobyła Kuzmina.