Przy poczcie zagra...Postman

Chorzowianin 2018-07-06 | Komentarzy: 0
Sześciu artystów z pięciu krajów zaprezentuje się podczas wakacji w Chorzowie. Cykl akustycznych koncertów One Man Act to wspólna inicjatywa Chorzowskiego Centrum Kultury i Agencji Koncertowej Borówka Music. Już dziś koncert Kostiantyna Pocztara, znanego jako Postman.
Przy poczcie zagra...Postman

Kostiantyn Pocztar na co dzień jest wokalistą ukraińskiej grupy 5 Vymir, Postman to jego solowy projekt. | fot. Postman

Jak tłumaczą organizatorzy, One Man Act to festiwal pokazujący, że jeden artysta potrafi zmieniać otaczającą go rzeczywistość. Tegoroczny cykl to już druga edycja koncertów ulicznych w centrum Chorzowa. W ubiegłym roku wystąpili m. in. Moriah Woods z USA, czy Słowak, Chris Ellys.

Tegoroczną edycję rozpoczęła klimatycznym występem Helaine Vis. Jej delikatny głos w połączeniu z kontrapunktującą gitarą jest ucieleśnieniem idei festiwalu. 

Dziś natomiast, na ul. Wolności, niedaleko Poczty Głównej, przy Vintage Audio Studio wystąpi Postman. Ten, niepozorny z wyglądu wokalista, ma na swoim końcie już ponad 50 koncertów zagranych na Ukrainie, Słowacji, w Czechach, na Litwie, Łotwie i w Mołdawii.

– Konstiantyn śpiewa w języku angielskim i ukraińskim. Na jego twórczość wpłynęła muzyka lat 60-tych, głównie Bob Dylan, Donovan, Nick Drake, CSNY i Gene Clark. Takich klimatów możemy się dziś spodziewać – zapowiadają organizatorzy.

Początek koncertu o 17.00. Wstęp wolny.

pat

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.