Powtórka sprzed dwóch lat? Mile widziana!

Chorzowianin 2017-02-14 | Komentarzy: 0
Szczypiornistki Ruchu Chorzów w dniach 24-25 lutego zagrają w finałowym turnieju mistrzostw Polski juniorek. Chcą zdobyć dla klubu trzeci z rzędu tytuł.

Żaneta Senderkiewicz to jedna z czterech piłkarek Ruchu, która może mieć w kolekcji trzy złote medale | Fot. Marcin Bulanda

Turniej ćwierćfinałowy MP podopieczne Jarosława Knopika przeszły jak burza. Odniosły trzy wysokie wygrane (47:25 z MTS II Kwidzyn, 30:16 z UKS Handball-28 Wrocław i 27:16 z Varsovią) i mogą już przygotowywać się do turnieju finałowego.

Na razie znamy jedynie termin Final Four - ostatni piątek i sobota lutego (24-25.02.). Miejsce rozegrania rywalizacji rocznika 1998 i młodszych o medale krajowych mistrzostw jeszcze nie zostało ustalone. Wiadomo, że nie będzie to Chorzów, który organizował finały przed rokiem. Apetyt na Final Four ma Kwidzyn.

AKTUALIZACJA: W środę poznaliśmy gospodarza finałowej imprezy MP juniorek. Będzie nim Kwidzyn.

KPR Ruch zna już półfinałowego rywala. Zagra z drugim zespołem turnieju ćwierćfinałowego w Tychach - GTPR Gdynia. Ekipa z Trójmiasta na wspomnianej imprezie wysoko pokonała gospodynie - MOSM Tychy, a następnie uległa MTS-owi Kwidzyn i Koronie Kielce (po rzutach karnych).

Co ciekawe, przed dwoma laty do turnieju Final Four - odbył się w Kwidzynie - zakwalifikowały się dokładnie te same zespoły co w obecnej edycji. Nawet pary półfinałowe były identyczne! Ruch zmierzył się z Vistalem Gdynia i zwyciężył 33:22. Z kolei MTS Kwidzyn pokonał Varsovię 29:20. W meczu o złoto "Niebieskie" okazały się lepsze od gospodyń turnieju (29:26). Nie mamy nic przeciwko temu, by w 2017 r. wszystko potoczyło się podobnie.

Cztery zawodniczki z obecnej ekipy Ruchu świętowały sukces w 2015 i 2016 r. To Oktawia Płomińska, Żaneta Senderkiewicz, Karolina Kuszka i Żaneta Lipok.

- Trzecie złoto? To może być coś fajnego na zakończenie wieku juniorskiego - powiedziała "Chorzowianinowi" Karolina Kuszka. - Na co dzień nie trenujemy wszystkie ze sobą (cztery piłkarki Ruchu uczą się w SMS ZPRP Płock - przyp. red.). Potrzebujemy czasu, ale miejmy nadzieję, że na turniej finałowy nasza forma będzie najwyższa - dodała Oktawia Płomińska.

Tymczasem już w najbliższą sobotę, 18 lutego, seniorki KPR Ruch (z kilkoma juniorkami w składzie) rozpoczną rundę rewanżową I ligi. Zagrają w Kielcach z Koroną (godz. 17.00).