Potężna dawka grania przed Niebieskimi

Chorzowianin 2018-01-03 | Komentarzy: 0
7 stycznia szczypiornistki Ruchu rozegrają pierwszy mecz o stawkę w 2018 r. i… karuzela ruszy na dobre. - Naliczyłem, że możemy rozegrać aż 25 spotkań w ciągu czterech miesięcy - mówi trener Jarosław Knopik. Niestety w jego zespole kilka zawodniczek ma problemy zdrowotne.
Potężna dawka grania przed Niebieskimi

Natalię Stokowiec czekają mecze w lidze, Pucharze Polski i MP juniorek | Fot. Marcin Bulanda

Chorzowianki rozpoczną wkrótce prawdziwy maraton. Ruch walczyć będzie nie tylko w PGNiG Superlidze, ale także w Pucharze Polski, a także w mistrzostwach Polski juniorek. W najtrudniejszej sytuacji znajdą się młode zawodniczki, których w kadrze "Niebieskich" nie brakuje. Będą musiały znieść spore obciążenia.

Niestety już teraz trener Knopik nie ma komfortu przy ustalaniu składu. W najbliższym spotkaniu z Piotrcovią (7.01., godz. 17.00, hala MORiS) na pewno nie zobaczymy Katarzyny Masłowskiej (pauzuje jeszcze w dwóch spotkaniach) oraz kontuzjowanych Joanny Rodak i Oktawii Mrozek.

- W przypadku Asi obyło się jednak bez artroskopii kolana. Lekarz, który ją prowadzi, uznał że lepiej poradzić sobie z tym problemem bezinwazyjnie. Asia rozpoczęła już treningi na siłowni, na razie nie wiadomo, kiedy dołączy do zespołu. Natomiast Oktawia doznała złamania nadgarstka w rywalizacji juniorek. Niestety to ręka, którą oddaje rzuty. Ma założony gips i nie wiemy, czy w tym sezonie jeszcze zobaczymy ją na boisku - relacjonuje Krzysztof Zioło, wiceprezes KPR Ruch.

W ostatnim czasie problemy zdrowotne miały także Marlena Lesik i Natalia Stokowiec. Ta pierwsza borykała się z urazem stawu skokowego. We wtorek po raz pierwszy trenowała z zespołem i jest szansa, że pomoże mu w niedzielnym meczu z Piotrcovią. Stokowiec - mocno eksploatowana w rozgrywkach juniorskich, w których regularnie otrzymuje powołania do reprezentacji - ma być gotowa do gry.

Jak widać, problemów nie brakuje, a perspektywy nie są wesołe. - Naliczyłem, że możemy rozegrać aż 25 spotkań o stawkę w ciągu czterech miesięcy. To jest ogromna dawka meczów - mówi trener Jarosław Knopik.

W samym styczniu, po meczu z Piotrcovią, Ruch jeszcze trzykrotnie zaprezentuje się przed własną publicznością. 13 stycznia (godz. 17.00) podejmie Start Elbląg. Następnie prawdopodobnie 17 stycznia zmierzy się z Pogonią Szczecin w Pucharze Polski. - Chcieliśmy przełożyć ten mecz na późniejszy termin, ale Pogoń nie była tym zainteresowana - mówi nam Krzysztof Zioło. Po spotkaniu pucharowym "Niebieskie" pojadą do Jeleniej Góry na spotkanie z KPR-em, a miesiąc zakończą meczem u siebie z MKS-em Lublin (31.01.).

To nie wszystko. Wkrótce rozpoczną się także finałowe rozgrywki mistrzostw Polski juniorek. Drużyna z rocznika 1999 (i młodszych) niemal w komplecie składa się z zawodniczek, które są już w kadrze pierwszego zespołu. W grudniu "Niebieskie" - ten zespół także prowadzi Jarosław Knopik - wywalczyły mistrzostwo Śląska, a teraz czeka ja walka o czwarty z rzędu prymat w kraju.

W tym roku zadanie wydaje się arcytrudne, gdyż juniorska kadra Ruchu jest wyjątkowo wąska (a dodatkowo wypadła z niej wspomniana Oktawia Mrozek). Wystarczy powiedzieć, że w mistrzostwach Śląska bramkarka Wiktoria Bednarek z konieczności występowała jako zawodniczka z pola. - Na pierwszy turniej mistrzostw Polski, w 1/8 finału, pojedziemy prawdopodobnie do Lublina - informuje wiceprezes KPR Ruch.

Choć zespoły trenera Knopika chciałyby wypaść dobrze w każdych rozgrywkach, to priorytet na ten sezon jest oczywisty. - Mamy w głowie Puchar Polski i rozgrywki juniorek, ale celem nadrzędnym jest oczywiście utrzymanie w Superlidze. Czeka nas bardzo ciężka druga runda - kończy trener "Niebieskich".

Chorzowianki po pierwszej części sezonu plasują się na 10. miejscu, z jednopunktową przewagą nad zespołami ze strefy barażowej. Zwycięstwo w niedzielnym meczu z Piotrcovią pozwoliłoby im więc choć na moment złapać oddech.

(fab)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.