Postawiły się wicemistrzowi Polski

Chorzowianin 2018-08-06 | Komentarzy: 0
Po sparingu z juniorską reprezentacją Korei Południowej szczypiornistki KPR Ruch Chorzów udały się na Dolny Śląsk, gdzie rozegrały dwa kolejne mecze kontrolne.

Podopieczne Jarosława Knopika zostały zaproszone na trójmecz do Kobierzyc. Obok Ruchu i gospodyń - KPR Gminy Kobierzyce - do rywalizacji przystąpiło także Zagłębie Lubin.

I to właśnie Zagłębie - aktualny wicemistrz Polski - było pierwszym rywalem "Niebieskich". Choć w składzie "Miedziowych" aż roi się od znanych postaci, to nasza drużyna zaprezentowała się z bardzo dobrej strony.

Do przerwy Ruch prowadził 15:14, tocząc wyrównaną walkę z faworytem. W II połowie Zagłębie przechyliło jednak szalę na swoją korzyść, pokonując chorzowianki 28:24.

Dla Zagłębia była to druga wygrana, wcześniej bowiem pokonało KPR Gminy Kobierzyce 25:23.

W ostatnim spotkaniu zmierzyły się dwa KPR-y. Dla naszej drużyny był to trzeci mecz w ciągu trzech dni. Zmęczenie dało znać o sobie. Ekipa z Kobierzyc już do przerwy wypracowała sobie aż 14-bramkową przewagę (21:7), powiększając ją jeszcze w drugiej odsłonie (wynik końcowy - 40:19).

Ruch czeka więc na pierwsze zwycięstwo w sparingach (w pierwszej grze kontrolnej uległ 26:30 juniorskiej reprezentacji Korei Płd.). Postara się o nie w najbliższy weekend - podczas turnieju w Ostrawie.

Prezes KPR Ruch Klaudiusz Sevković powtarza, że w tej fazie przygotowań do sezonu wyniki nie są najważniejsze. Tak skomentował mecze w Kobierzycach.