Pościg na wagę złota

Chorzowianin 2017-09-04 | Komentarzy: 0
Z mistrzostw Polski w biathlonie na nartorolkach Monika Hojnisz przywiozła dwa medale. W sprincie było srebro, dzień później już złoto.
Pościg na wagę złota

Medalistki biegu pościgowego podczas MP w Dusznikach-Zdroju: Krystyna Guzik (srebro), Monika Hojnisz (złoto) i Magdalena Gwizdoń (brąz) | Fot. facebook.com/PZBiath

Duszniki Arena - obiekt w Dusznikach-Zdroju - gościła w miniony weekend najlepszych polskich specjalistów od biathlonu. W sobotę i niedzielę odbywały się tam mistrzostwa Polski na nartorolkach.

Pierwszą częścią zmagań był sprint, który rozegrano w wyjątkowej scenerii, przy stucznym oświetleniu. Seniorki - w tym chorzowianka Monika Hojnisz (AZS AWF Katowice) - wyruszyły na trasę o godz. 19.45. 

Złoto w sprincie wywalczyła Magdalena Gwizdoń, a Hojnisz zajęła drugie miejsce. Obie biathlonistki pudłowały na strzelnicy dwukrotnie. Na mecie różnica między nimi wyniosła zaledwie 4,2 s. Na jedenastej pozycji w sprincie uplasowała się Patrycja Hojnisz, siostra Moniki.

Na niedzielę zaplanowano bieg pościgowy. Zawodniczki startowały według klasyfikacji w sprincie, z pięciosekundowymi odstępami. Z rywalizacji o złoto szybko odpadła Gwizdoń, która na pierwszych dwóch strzelaniach miała aż pięć niecelnych prób.

Hojnisz stoczyła walkę o mistrzostwo z Krystyną Guzik (czwartą w sprincie). Chorzowianka na strzelnicy pomyliła się dwa razy, jej koleżanka z kadry - czterokrotnie. Monika zdobyła tytuł z przewagą 13,2 s. Patrycja Hojnisz nie wzięła udziału w biegu pościgowym, 

Tak Monika Hojnisz skomentowała zwycięstwo w niedzielnych zawodach.

Mistrzostwa Polski na nartorolkach były ostatnią imprezą sezonu letniego. Przed naszymi biathlonistkami teraz przygotowania do startów zimowych. Pod koniec listopada br. w szwedzkim Oestersund rozpocznie się Puchar Świata. Najważniejszą imprezą sezonu będą igrzyska olimpijskie w Pjongczang (Korea Płd.).

(f)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.