Popis Leszczaka w meczu z Anglią. Hat-trick!

Chorzowianin 2018-06-04 | Komentarzy: 0
Piłkarz chorzowskiego Cleareksu odwrócił losy meczu towarzyskiego w Burton upon Trent. Biało-Czerwoni przegrywali 2:4, ale po golach Sebastiana Leszczaka wygrali 5:4.

Niegdyś Anglia wysoko przegrywała z reprezentacją Polski w futsalu, jednak w ostatnim czasie Wyspiarze stopniowo niwelują dystans. Już w pierwszym spotkaniu z Polakami postawili im trudne warunki. Nasz zespół wygrał w sobotę 3:1, a jedną z bramek zdobył Maciej Mizgajski z Cleareksu Chorzów.

Rewanż w Burton upon Trent był jeszcze bardziej zacięty. Gospodarze po 12 minutach prowadzili 2:0. Kontaktowego gola przed przerwą strzelił Tomasz Kriezel. Gdy po zmianie stron wyrównał Amadeusz Pasierb, wydawało się, że Polacy przejmą kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Niestety w ciągu dwóch minut dali sie trafić dwukrotnie.

Wówczas kluczową rolę odegrał Sebastian Leszczak z Cleareksu. W 31. minucie trafił na 3:4, następnie wyrównał, by w przedostatniej minucie przechylić szalę zwycięstwa na stronę Biało-Czerwonych. To był klasyczny hat-trick! A zarazem pierwsze gole Leszczaka w reprezentacji.

Dodajmy, że w obu meczach z Anglią wystąpiło aż pięciu piłkarzy z Chorzowa. Obok Leszczaka także Mikołaj Zastawnik, Adam Wędzony, Maciej Mizgajski i Robert Gładczak.