Reklama: Partnerzy:

Zajrzyj do książki

Chorzowianin 2017-08-11 | Dołącz do dyskusji

Zajrzyj do książki

W cyklu "Zajrzyj do książki" polecamy do czytania bardzo różną literaturę - od poradników , książek podróżniczych, dziecięcych, poprzez powieści, biografie, aż do kryminałów. Część z tych pozycji może trafić na półki czytelników naszego portalu. Wystarczy śledzić nasze konkursy.

Zajrzyj do książki

Chorzowianin 2017-07-06 | Dołącz do dyskusji

Zajrzyj do książki

W cyklu "Zajrzyj do książki" polecamy do czytania bardzo różną literaturę - od poradników , książek podróżniczych, dziecięcych, poprzez powieści, biografie, aż do kryminałów. Część z tych pozycji może trafić na półki czytelników naszego portalu. Wystarczy śledzić nasze konkursy.

Notoryczna panna młoda

Chorzowianin 2015-11-23 | Dołącz do dyskusji

Notoryczna panna młoda

Jolanta Król zapowiada już kolejną powieść. Tymczasem „Notoryczna panna młoda” zbiera pozytywne recenzje wśród blogerów.

Do szkoły z Tytusem

Chorzowianin 2015-08-26 | Dołącz do dyskusji

Do szkoły z Tytusem

Tytus de Zoo zadebiutował 22 października 1957 roku na łamach „Świata Młodych” i przez kolejne lata towarzyszył swoim humorem czytelnikom tej gazety. W roku 2016 upłynie pięćdziesiąt lat od pierwszego wydania komiksu „Tytus, Romek i A'Tomek” w formie zwartej książeczki. 30 tysięcy egzemplarzy nakładu rozeszło się błyskawicznie, a zainteresowanie nie malało. Zdecydowano się na dodruk, który, ze względów techniczno-prawnych, oznaczono jako wydanie II. Rozpędzone maszyny drukarskie wypuściły na rynek kolejnych 30 tysięcy książeczek.

Jubileuszowa edycja literackiego arcydzieła Marcela Prousta

Chorzowianin 2013-10-09 | Dołącz do dyskusji

Jubileuszowa edycja literackiego arcydzieła Marcela Prousta

W stulecie pierwszego wydania ukazuje się w Polsce nowa edycja pierwszego tomu quasi-autobiograficznego cyklu Marcela Prousta „W poszukiwaniu straconego czasu”, uznanego powszechnie za arcydzieło literatury XX wieku. Trafiająca do rąk czytelników za sprawą Wydawnictwo MG otwierająca cykl powieść „W stronę Swanna” objęta jest patronatem medialnym portalu i pisma Chorzowianin.pl.

Chorzów z szuflady

Chorzowianin 2013-01-29 | Dołącz do dyskusji

Chorzów z szuflady

Księgarnia Słowo zaprasza do wspólnego stworzenia niepowtarzalnej wystawy Chorzów z szuflady, przedstawiającej dawne dzieje Chorzowa.

Na Poczytajkach czytamy bajki...

Chorzowianin 2013-01-24 | Dołącz do dyskusji

Na Poczytajkach czytamy bajki...

Czy istnieje sposób na to by dziecko polubiło czytanie książek? Wiadomo, że czytające dziecko, to w przyszłości czytający dorosły, dlatego chorzowska księgarnia Słowo kierując się przysłowiem – Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał wymyśliła Poczytajki.

Zezia i Giler Agnieszki Chylińskiej

Chorzowianin 2012-11-07 | Komentarzy: 3

Zezia i Giler Agnieszki Chylińskiej

Po Joanne K. Rowling dla dorosłych, przyszedł czas na Agnieszkę Chylińską... dla dzieci! Przeczytaj fragment książki "Zezia i Giler", która trafia właśnie do księgarń. Od 21 listopada także w formie audiobooka czytanego przez samą autorkę! Oryginalny dodatek do książki stanowi wodny tatuaż z wizerunkiem Agnieszki Chylińskiej.

Kałamarz z orlim piórem

Chorzowianin 2012-11-07 | Dołącz do dyskusji

Kałamarz z orlim piórem

Ciekawostką wydawniczą jest książka „Kałamarz z orlim piórem”, poświęcona nauczycielowi z Wielkich Hajduk w latach 1929-38 Robertowi Buchcikowi, pochodzącemu ze Śląska Cieszyńskiego, w 1939 oficerowi 4 pułku strzelców podhalańskich, zamordowanemu w Katyniu w 1940.

Sporo zabawy z Mikołajkiem

Chorzowianin 2012-10-26 | Dołącz do dyskusji

Sporo zabawy z Mikołajkiem

Dwa tomy rozchwytywanych przez czytelników w każdym wieku „Nowych przygód Mikołajka” i bestsellerowe „Nieznane przygody Mikołajka” doczekały się tej jesieni nowej edycji. Teraz polski wydawca, Znak emotikon, uzupełnił je o kolejny okazały tom.

Rowling dla dorosłych? Trafny wybór

Chorzowianin 2012-09-27 | Komentarzy: 3

Rowling dla dorosłych? Trafny wybór

Światowa premiera pierwszej książki dla dorosłych pióra J.K. Rowling, autorki słynnej sagi o Harrym Potterze, już dziś! W Polsce - 15 listopada. Polski wydawca, krakowski Znak, już rozpoczął przedsprzedaż w internecie. Wysyłka zakupów na dziesięć dni przed rozpoczęciem regularnej sprzedaży!

Metamorfoz ciąg dalszy

Chorzowianin 2012-09-18 | Dołącz do dyskusji

Metamorfoz ciąg dalszy

Urodziłem się 15 kwietnia 1926 roku w Chorzowie (wówczas Królewskiej Hucie). W książce rodzinnej (Familiensztambuchu) zająłem ostatnią, dwunastą stronę - pisał we wstępie do drugiej części swoich wspomnień Antoni Elsner.

Koszmarny Karolek w natarciu!

Chorzowianin 2012-09-05 | Dołącz do dyskusji

Koszmarny Karolek w natarciu!

Zapytajcie Muskularnego Miecia, który żart z tomiku „Gagi Gangu Purpurowej Ręki” podoba mu się najbardziej, a z pewnością odpowie: „Nieem”. Tajna organizacja piratów Koszmarnego Karolka przedstawia najnowszy zbiór kawałów. Uwaga! Można pęknąć ze śmiechu!

Rowling dla dorosłych już wkrótce!

Chorzowianin 2012-07-12 | Dołącz do dyskusji

Rowling dla dorosłych już wkrótce!

- Największą radością wydawcy są książki, które kształtują wyobraźnię czytelników, a nowa powieść J.K. Rowling z pewnością do takich się zalicza. Cieszę się, że nasze wydawnictwo ma swój udział w tym niezwykłym przedsięwzięciu, jakim jest wydanie "The Casual Vacancy" w Polsce - mówi Henryk Woźniakowski, prezes Wydawnictwa Znak.

Urodziny Papcia Chmiela

Chorzowianin 2012-06-07 | Dołącz do dyskusji

Urodziny Papcia Chmiela

Kilka lat temu stwierdził, że żegna się z czytelnikami i życiem publicznym albumem o przygodach Tytusa, Romka i A’Tomka w Powstaniu Warszawskim 1944. Tymczasem właśnie wydał czwarty tom w wielkoformatowej serii historycznej i… pracowicie świętuje 89 rocznicę urodzin, opracowując plansze do kolejnej opowieści rysunkowej.

Czytanie i rozmowy

Chorzowianin 2012-05-31 | Dołącz do dyskusji

Czytanie i rozmowy

VIII Kiermasz Wydawców Katolickich trwać będzie w gmachu Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach 1 i 2 czerwca 2012 roku. Księgarnia św, Jacka przygotowała bogaty program.

Jutro - seria wciąż promuje czytelnictwo

Chorzowianin 2012-03-26 | Dołącz do dyskusji

Jutro - seria wciąż promuje czytelnictwo

Siedmiotomowy cykl „Jutro”, autorstwa Johna Marsdena stał się największym młodzieżowym bestsellerem w historii Australii i ponadpokoleniowym fenomenem. Doceniono to, że seria podejmuje tematykę takich uniwersalnych wartości jak honor, miłość, odwaga i przyjaźń, posługując się językiem przystępnym dla współczesnych młodych czytelników. Od roku wciągający cykl towarzyszy także polskiej młodzieży. Wprowadzając serię na rynek, krakowskie wydawnictwo Znak postanowiło wykorzystać jej światowy sukces do promocji czytelnictwa wśród młodych ludzi. Z troską pochylono się nad wynikami badań, według których w 2010 roku po książkę nie sięgnął co trzeci uczeń i student.

Miron odtajniony

Chorzowianin 2012-03-15 | Dołącz do dyskusji

Miron odtajniony

Tę książkę okrzyknięto wydarzeniem literackim roku. Krakowski Znak wydał właśnie „Tajny dziennik” Mirona Białoszewskiego. Zgodnie z zastrzeżeniem Białoszewskiego tom mógł ukazać się drukiem dopiero teraz – blisko trzydzieści lat po jego śmierci. Wydaniu towarzyszy edycja książki Tadeusza Sobolewskiego „Człowiek Miron”, będącej wielowarstwowym portretem jednej z najciekawszych osobowości polskiej literatury.

Eric-Emmanuel Schmitt w Katowicach!

Chorzowianin 2012-02-20 | Dołącz do dyskusji

Eric-Emmanuel Schmitt w Katowicach!

Pamiętasz „Oskara i panią Różę”, „Marzycielkę z Ostendy”„Kiki van Beethoven”, „Tektonikę uczuć”, albo „Trucicielkę”? Autor tych książek odwiedzi 22 lutego Katowice.

Nagroda za eliksir

Chorzowianin 2011-11-14 | Dołącz do dyskusji

Nagroda za eliksir

Konkurs z książką "Zapach spalonych kwiatów": przyrządź eliksir, który rozbudzi zmysły i wygraj profesjonalny zestaw do przyrządzania drinków!

Magiczne Drzewo po raz trzeci

Chorzowianin 2011-11-04 | Dołącz do dyskusji

Magiczne Drzewo po raz trzeci

Gdyby Blubek w porę uwierzył Kukiemu w magiczne właściwości czerwonego krzesła, chłopcy – w towarzystwie nowej szkolnej koleżanki, Gabi i gadatliwego kundelka Budynia – nie przeżyliby niezwykłej przygody, która pognała ich w najodleglejsze zakątki świata… Zaraz, zaraz… Mówiący pies?

Księżyc za pocałunek

Chorzowianin 2011-10-19 | Dołącz do dyskusji

Księżyc za pocałunek

Już w ten weekend Mario Vargas Llosa spotka się z czytelnikami w Polsce. 21 października będzie w Warszawie, dzień później w Krakowie. Przy tej okazji ukazała się jego książeczka dla dzieci - "Fonsito i księżyc".

Szaszki w dłoń

Chorzowianin 2011-10-14 | Dołącz do dyskusji

Szaszki w dłoń

Unikatowe fotografie archiwalne i wysokiej jakości zdjęcia współczesne, przejrzyste opisy i diagramy. Tadeusz Bilnik i Tadeusz Gaponik opracowali kompleksowe przedstawienie wszystkich typów radzieckich szaszek, które znajdowały się na uzbrojeniu żołnierzy polskich w okresie II wojny światowej i w czasach powojennych.

Cenny dokument czasu wojny

Chorzowianin 2011-09-22 | Dołącz do dyskusji

Cenny dokument czasu wojny

Urodzony na chorzowskich Pniokach, w czasach gdy nasze miasto zwało się jeszcze Królewską Hutą, Antoni Elsner spisał wojenne wspomnienia.

[1] 2 dalej

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.