Policyjny peleton na Jasną Górę

Chorzowianin 2012-07-20 | Komentarzy: 2
Śląscy policjanci wyruszyli do Częstochowy, na rowerach. W jasnogórskim sanktuarium pomodlą w intencji poległych w czasie służby kolegów i koleżanek.
Policyjny peleton na Jasną Górę

Śląscy policjanci wyruszyli do Częstochowy, na rowerach | fot. chorzowianin.tv

Przed godziną 7.00 pod budynkiem chorzowskiej komendy zgromadzili się policjanci oraz pracownicy cywilni z jednostek rejonowych i śląskiej komendy wojewódzkiej. W sumie niemal 70 osób. Wszyscy na rowerach, gotowi do wyruszenia do Częstochowy w ramach „II Pielgrzymki Rowerowej Policjantów na Jasną Górę”. 

- Inicjatywa narodziła się w ubiegłym roku. Wówczas modliliśmy się w intencji ofiar wypadków drogowych. W tym roku pomodlimy się w intencji poległych policjantów w czasie służby – mówi Andrzej Szczęśniak, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie, organizator przedsięwzięcia. Funkcjonariusz przyznaje, że w pierwszej pielgrzymce pojechało 17 rowerzystów. Dlatego dziś nie ukrywa zadowolenia z frekwencji. - Grupa dzieli się na amatorów i zawodowców. Specjalnych przygotowań, z tego co wiem, nie było – uśmiecha się.

Do zawodowców można zaliczyć Aleksandra Pilarskiego z chorzowskiej komendy. - Jestem rowerzystą z zamiłowania. Uprawiam kolarstwo górskie, ale chciałem się sprawdzić w jeździe z kolegami. Myślę, że na trasie trudności nie będzie i pogoda też nam dopisze – mówi policjant.

Olga Klimoszek, policjantka z naszego miasta, zalicza się raczej do amatorów, ale wierzy w końcowy sukces. - Koledzy z wydziału mnie namawiali. Wiem, że będzie ciężko. Przygotowywałam się tylko dwa tygodnie. Myślę, że dam radę. Policjantka podkreśla, że zostawionym na trasie kroplom potu przyświeca szlachetna intencja.  

Zawodowiec, można też tak powiedzieć o księdzu Mateuszu Grocholi z parafii pw. św. Marii Magdaleny. Wikary na rowerowe pielgrzymki jeździ bowiem od dziecka. Z policjantami jednak pojedzie po raz pierwszy. - Będę ich duchowo wspierał, bo siłę fizyczną to oni mają – śmieje się.

Rowerzystów przed wyjazdem pobłogosławił Edward Chmiel, proboszcz parafii pw. św. Marii Magdaleny. - Częstochowa jest w naszej ojczyźnie najważniejszym miejscem, sanktuarium numer jeden. Cieszę się, że to miejsce spotkania człowieka z Bogiem jest elementem wspólnego pielgrzymowania. 

Rowerzyści mają do pokonania 144 km. Na Jasną Górę powinni dotrzeć po południu. Patronat nad pielgrzymką objął Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Dariusz Działo. 
wojz

Reklama:

Dyskusja:

~pyk

IP: 46.148.*.*

2012-07-20 12:28:42

może o mieszkania?

~wawa

IP: 91.188.*.*

2012-07-22 13:41:28

Mieszkania to OBIECAŁ co nie znaczy dał prezydent Kotala żeby ściągnąć nowych funkcjonariuszy do miasta. Są wakaty jak w każdym mieście i aby ściągnąć ludzi trzeba im coś dać. Ciekawe czy to dla nowych policjantów czy dla tych którzy mogą się przenieść z innych miast

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.