Pokazali solidarność i przeszli przez dwa miasta

Chorzowianin 2018-04-16 | Komentarzy: 0
Poszerzanie świadomości na temat autyzmu to cel Niebieskiego Marszu, który 13 kwietnia przeszedł przez Chorzów i Świętochłowice. We wspólnym celu maszerowały dzieci, młodzież, samorządowcy oraz przedatwiciele lokalnych fundacji i stowarzyszeń.
Pokazali solidarność i przeszli przez dwa miasta

Spod Poczty Głównej w Chorzowie wyruszyły grupy dzieci i młodzieży z przedszkoli oraz szkół, rodzicie, samorządowcy i przedstawiciele organizacji pozarządowych.| fot. UM Chorzów

Rodzice dzieci cierpiących na autyzm zgodnie przyznają, że jednym z trudniejszych doświadczeń jest dla nich reakcja otoczenia.

– Często słyszymy komentarze jakie niesforne dziecko” lub dziwnie się zachowuje, a w dodatku jest agresywny, czy to choroba psychiczna? Dlatego tak ważna jest edukacja na temat autyzmu – przyznaje Małgorzata Kolisko – Nagły z fundacji Spectrum Liberi. 

Taki też cel miał  Niebieski Marsz. Spod Poczty Głównej w Chorzowie wyruszyły grupy dzieci i młodzieży z przedszkoli oraz szkół, rodzicie, samorządowcy i przedstawiciele organizacji pozarządowych.

– W ten symboliczny sposób chcemy także wesprzeć rodziców, nauczycieli i terapeutów. To prawdziwi aniołowie cierpliwości – podkreśla Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta Chorzowa ds. polityki zdrowotnej i aktywizacji społecznej.

Kolor niebieski jest barwą solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem. Przed marszem rozdawane były niebieskie balony i chorągiewki, które ubarwiły korowód.

pat

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.