Pokazali jak się kibicuje

Chorzowianin 2018-06-08 | Komentarzy: 0
Swoim starszym kolegom udowodnili jak kibicować z klasą. Były okrzyki i transparenty, ale bez agresji i przekleństw – taki doping zapewnili uczniowie z Chorzowa.
Pokazali jak się kibicuje

Finał akcji Bezpiecznie kibicuję – mądrze dopinguję – młody kibic | fot. Mariusz Banduch

7 czerwca na stadionie przy ul. Cichej 6 odbył się finał akcji „Bezpiecznie kibicuję – mądrze dopinguję – młody kibic”. Finałowe drużyny walczyły o zwycięstwo na boisku oraz na trybunach.

W rozgrywkach na boisku pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 21, drugie – SP 34, zaś trzecie – SP 25. W kibicowaniu najlepsi okazali się uczniowie SP 34, na drugim miejscu uplasowała się młodzież z SP 38, a na trzecim – z SP 18.

W akcji wzięli udział nastolatkowie, którzy w ciągu roku szkolnego brali udział w zajęciach z bezpiecznego kibicowania i  uczestnictwa w imprezach sportowych. W trakcie realizacji programu, młodzież uczyła się jak przeciwdziałać agresji w sporcie, na stadionach i w szkole, jak podchodzić z szacunkiem do innych kultur, religii i ras oraz jak kulturalnie dopingować i zachowywać się na stadionie. Program realizowany cyklicznie w I klasach chorzowskich szkół gimnazjalnych, jest elementem rządowej inicjatywy "Razem Bezpieczniej".

Poza uczniami chorzowskich szkół w zakończeniu akcji wzięli udział przedstawiciele Komendy Miejskiej PSP, Komendy Miejskiej Policji, Straży Miejskiej, Ruchu Chorzów, Miasta Chorzów, a także dyrektor Wydziału Zrządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach oraz dyrektorzy chorzowskich szkół gimnazjalnych.

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.