Place zabaw nie do poznania

Chorzowianin 2017-11-10 | Komentarzy: 0
Na skwerze między ulicami Floriańską oraz Filarową zmodernizowano plac zabaw. Prace toczone są tez w Parku Róż. Dzieci będą mile zaskoczone.
Place zabaw nie do poznania

Trwa modernizacja placu zabaw w Parku Róż | fot. Wojciech Zawadzki

Zjeżdżalnie, samochód strażacki czy zestaw do wspinaczki liniowej – to tylko jedne z atrakcji, które będą czekały na najmłodszych na terenie zmodernizowanego placu zabaw w Parku Róż.

Przebudowa placu zabaw oraz bezpośredniego jego otoczenia przewidziana jest na przełom 2017 i 2018 roku. Jest to kontynuacja prac wykonanych w roku 2016 polegających na renowacji centralnej części Parku Róż – wykonaniu nowej nawierzchni alejek, murków z piaskowca i renowacji pomnika „Matki z dzieckiem”.

Kolejny etap przewiduje przebudowę fragmentu parku od strony ul. Urbanowicza czyli centralnego skweru, zielonych tarasów i schodów, wykonanie nawierzchni alejek i wytyczenie ścieżki rowerowej.

Rozpoczęte w październiku prace mają zakończyć się pod koniec czerwca 2018 roku. Zakres robót obejmuje powierzchnię ok. 3000 mkw. i przewiduje likwidację obecnego placu zabaw (demontaż zużytych urządzeń), wykonanie nowego podłoża piaskowego oraz nawierzchni syntetycznej, wykonanie nowych elementów małej architektury w formie murowanych donic obsadzonych roślinami, montaż nowych ławek.

Plac zabaw podzielony zostanie na dwie strefy: dla dzieci młodszych oraz starszych. W strefie dla dzieci młodszych znajdą się zestawy sprawnościowe, ze zjeżdżalniami, zwierzątkami i tunelami, samochód strażacki, oraz ścianka wspinaczkowa „Słoń”, kiwaki.

W strefie dla dzieci starszych będzie zjazd linowy o długości 30 m, oraz wielki zestaw do wspinaczki linowej o powierzchni niemal 100 mkw. Osobne miejsce zajmie strefa huśtawek, a zasadnicza część placu zabaw będzie ogrodzona. Wszystkie alejki przyległe do placu zabaw będą miały nową nawierzchnię brukową.

Koszt wykonania prac to ponad 1,4 mln zł.

Natomiast przy skwerze między ulicami Floriańską oraz Filarową powstała przestrzeń przyjazna tak dzieciakom i rodzicom, jak i właścicielom czworonogów.

Na miejscu starego placu zabaw stanął zupełnie nowy, na terenie którego znalazły się: zestaw ze zjeżdżalnią, przejściem tunelowym oraz grami integracyjnymi, zestaw zabawowy z instrumentami, podwójna huśtawka z siedziskami dla dzieci starszych i dla maluchów, huśtawka "bocianie gniazdo", karuzela z platformą, piaskownica, bujak typu ważka, kiwak oraz kolejka zjazdowa, dwie zjeżdżalnie i mostek.

Pod urządzeniami została wykonana nawierzchnia syntetyczna, a pod zestawem zabawowym z kolejką znajduje się teraz trawnik z rolki. Ustawiono nowe ławki i kosze na śmieci oraz stojaki na rowery.

W północnej części skweru powstał ogrodzony wybieg dla psów z wejściem z dwóch stron. Od strony sklepu "Biedronka" wykonano nową alejkę z kruszywa prowadzącą do wybiegu. W części terenu wykonano również nowe alejki asfaltowe. Posadzono też nowe drzewa i krzewy, miejscowo wykonano nowe trawniki. W okolicy placu zabaw oraz wybiegu dla psów ustawiono latarnie solarne.

wojz

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.