Plac Mickiewicza w oku kamer?

Chorzowianin 2011-05-30 | Komentarzy: 9
Poprawy bezpieczeństwa, infrastruktury, modernizacji i rewitalizacji dzielnicy - tego życzą sobie mieszkańcy Chorzowa II. Od czerwca będzie można podpisywać apel w tej sprawie. Pismo trafi do władz miasta.
Plac Mickiewicza w oku kamer?

Plac Mickiewicza | foto: Adrian Ślązok

Apel jest inicjatywą powstałego w maju 2011 r. Stowarzyszenia na Rzecz Modernizacji i Bezpieczeństwa Miasta Chorzów „Nasz Dom”. - Chorzów II jest najbardziej zaniedbaną i niedocenioną dzielnicą. Czujemy się mieszkańcami drugiej kategorii – mówi Adam Trzebinczyk, radny, prezes stowarzyszenia „Nasz Dom”. Radny nie ukrywa, że w ciągu tygodnia wysłuchuje kilkudziesięciu skarg na fatalną sytuację w tej dzielnicy. - Ludzie nie mają tutaj poczucia bezpieczeństwa, poprawy wymaga infrastruktura, młodzież jest pozostawiona sama sobie. Trzeba coś z tym zrobić. Chorzów pozyskał ogromne, unijne środki m.in. na rewitalizację Biadacza. Może w przyszłości w podobny sposób uda się zrewitalizować Chorzów II.  

Czytaj też: Biadacz-rewitalizacja

Stowarzyszenie ma już swoje pomysły na poprawę oblicza Chorzowa II. - Chcemy zacząć od Placu Mickiewicza i ul. św. Pawła. Plac jest bardzo niebezpiecznym miejscem, dlatego myślimy o założeniu tutaj monitoring. Nie wykluczamy, że jeżeli nam się to uda, to monitoringiem obejmiemy także inne ulice. Obraz z kamer przekazywany byłby do posterunku straży miejskiej przy ul. Pudlerskiej. Zależy nam na bezpiecznych, nowoczesnych, zamykanych na noc placach zabaw. Wyszlibyśmy od modernizacji tego przy ul. św. Pawła – mówi Adam Trzebinczyk. Radny przyznaje, że w przypadku monitoringu liczy na wsparcie finansowe z Urzędu Miasta. - Będziemy starać się także o dotację z Unii Europejskiej. Jeżeli nam się nie powiedzie, to zrobimy monitoring wykorzystując własne środki.

„My, mieszkańcy Chorzowa II potrzebujemy poprawy bezpieczeństwa, poprawy infrastruktury, modernizacji i rewitalizacji naszej dzielnicy. Oczekujemy konkretnych działań władz naszego miasta. Mamy dość chuligaństwa, kradzieży i rozbojów. Chcemy żyć bezpiecznie”. Afisze z takimi hasłami pojawią się wkrótce na ulicach Chorzowa II. Apel będzie można podpisywać m.in. w okolicznych szkołach czy Centrum Inicjatyw Społecznych przy ul. 3 Maja. - Apel trafi do prezydenta Chorzowa. Zarówno ja, jak i Andrzej Kotala, obecny prezydent, podczas kampanii wyborczej poruszaliśmy problemy tej dzielnicy. Od tego czasu nic się tutaj nie zmieniło. Trzeba odstawić na bok polityczne podziały i zacząć działać.  
wojz

Reklama:

Dyskusja:

~mile zdziwiony chorzowianin

IP: 89.107.*.*

2011-05-31 10:36:07

Wreszcie ktoś się zaiteresował "Cwajkom" ! Nawet się dziwię, że to inicjatywa radnego z WCH. Skoro przez 17 lat nic sie u nas nie dzialo! I żaden inny radny z zadniego ugrupowania nie miał "mocy". Brawo - Już sam zamiar jest szczytny - oby cos z tego tylko wyszło. Ciekawe co na to obecna władza mista Chorzowa. Panie Prezydencie Kotala ! Gdzie są Pańskie obietnice wyborcze - przykro, że PO ma za nic obietnice wyborcze! Mieszkańcy pamiętają deklaracje wyborcze! Więc może nowe Stowarzyszenie cos zdziała? Nowa świeża siła polityczna w Chorzowie. Brawo oby tak dalej. Wreszcie jakieś działania. Popieram jak najbardziej.

~ULA-PL

IP: 46.148.*.*

2011-05-31 18:35:49

Nie tylko Chorzow II ale i Stary jest zaniedbany.Obie te dzielnice nalezaloby zmodernizowac.Takze centrum miasta wymaga zmian.Caly Chorzow powinien byc poddany zmianom.Cos sie robi ale tylko w miejscach gdzie sa osiedla a reszta jest zaniedbana.

~MIRA=30

IP: 46.148.*.*

2011-05-31 18:37:57

Pan Kotala obiecuje jak kazdy polityk,a slowa nie dotrzymuje.Dobrze ze cos sie dzieje ale na efekty chyba trzeba bedzie poczekac.

~Grażyna

IP: 89.73.*.*

2011-05-31 20:51:49

Podpisuję się pod powyższymi komentarzami i mam nadzieję, że pod "lupę" zostaną wzięte niebezpieczne miejsca wszystkich dzielnic Chorzowa. Jestem również pewna, że kontrole terenów przez przedstawicieli Straży Miejskiej w cywilnych ubraniach, dałyby większe efekty. To tylko moje skromne zdanie.

~:)

IP: 46.134.*.*

2011-05-31 23:42:59

A w której dzielnicy mieszka prezydent? Oczywiście pytam o Katowice. hehe

~Maga

IP: 83.15.*.*

2011-06-02 11:44:11

Typuje Podlesie, bo jest drogie!!! A co z mieszkaniem na Irysie??? Moze zorganizujemy akcje " PUSTOSTANY" polityków?

~Krzysztof

IP: 83.22.*.*

2011-06-02 17:54:12

Maga dobry pomysł...jakby co to Ja jestem chętny na taką pikietę.Najbardziej podoba mi się ta marionetkowa prasa regionalna ....nic nie wie o domu Kotali na Podlesiu ,nic nie słyszała,nic nie widziała ....po prostu Orwell!

~spoko

IP: 93.175.*.*

2011-06-07 19:43:58

do mile zdziwionego chorzowianina,czy przypadkiem boiska tartanowe przy ul Niedurnego, Mariańskiej, 11-tego Listopada i Łagiewnickiej nie są w Cwajce?

~Agnieszka

IP: 87.207.*.*

2011-06-07 22:49:05

Bardzo dobry pomysł i brawa dla Pana Radnego, niech zatrzęsie tą dzielnicą zapomnianą przez władze naszego miasta. Jako matka chcę wychowywać dzieci w poczuciu bezpieczeństwa i one także mają prawo do zabawy na placach zabaw czystych i bezpiecznych.Młode pokolenie to nasza przyszłość więc dajmy im godne warunki rozwoju!!!!

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.