Pjongczang: minimalny awans Moniki Hojnisz

Chorzowianin 2018-02-12 | Komentarzy: 0
W Korei Południowej biathlonistkom znów dał się we znaki mróz i wiatr. W biegu pościgowym, drugiej indywidualnej konkurencji biathlonistek na igrzyskach olimpijskich w Korei Południowej, chorzowianka zajęła 43. miejsce.

- Na pewno będzie ciężko, trzeba będzie się mocno skupić na strzelaniu. Dużo zależy też od warunków, bo możesz dać z siebie wszystko, a wiatr zrobi swoje. Wiem, że mrozy raczej nie ustąpią, a jak będzie z wiatrem to też nie wiadomo - mówiła Monika Hojnisz (cytat za olimpijski.pl) po sprincie, w którym uplasowała się na 45. pozycji.

Niestety w poniedziałek - w biegu pościgowym - warunki na trasie nadal były bardzo trudne. Temperatura wynosiła minus 10 stopni, ale silny wiatr sprawiał, że temperatura odczuwalna sięgała minus 20-22 stopni.

Monika Hojnisz ruszała na trasę ze stratą 2 minut i 14 sekund do zwyciężczyni sprintu Niemki Laury Dahlmeier. Bieg pościgowy to 10 kilometrów i cztery strzelania - najpierw dwa w pozycji leżącej, później dwa w pozycji stojącej.

Chorzowianka podkreślała, że musi być bardzo skupiona na strzelnicy. Jednak - podobnie jak w sprincie - początkowo nie potrafiła zestrzelić wszystkich pięciu krążków. W pozycji leżącej zanotowała po jednym pudle. W pierwszym strzelaniu na stojąco miała dwie nieudane próby. Dopiero podczas ostatniej wizyty na strzelnicy zanotowała 5/5.

Dało jej to minimalny awans - z 45. na 43. miejsce. Na mecie zameldowała się 4,5 minuty po Laurze Dahlmeier. Niemka zdobyła drugie złoto w Pjongczangu, srebro wywalczyła Anastazja Kuzmina (Słowacja), zaś brąz Anais Bescond (Francja). Najwyżej z Polek uplasowała się Weronika Nowakowska (30.).

W środę biathlonistki staną na starcie biegu indywidualnego (15 km). Początek o godz. 12.05 polskiego czasu.

49. Magdalena Gwizdoń Polska +5:31.7 5

Kolejno: miejsce, zawodniczka, kraj, czas (strata do zwyciężczyni), niecelne strzały.