Piłkarze Cleareksu spędzą święta w Brazylii

Chorzowianin 2018-03-09 | Komentarzy: 0
Trzech piłkarzy chorzowskiego klubu dostąpi nie lada zaszczytu. Mikołaj Zastawnik, Robert Gładczak i Sebastian Leszczak zostali powołani do kadry na mecze z Brazylią, które odbędą się w Kurytybie, na przełomie marca i kwietnia.
Piłkarze Cleareksu spędzą święta w Brazylii

Sebastian Leszczak (przy piłce) oraz Mikołaj Zastawnik (z prawej) wkrótce zmierzą się z reprezentantami Brazylii | Fot. Adrian Ślązok

Niedawno reprezentacja Polski w futsalu rywalizowała na mistrzostwach Europy w Słowenii. Selekcjoner Błażej Korczyński powołał na nie trzech piłkarzy Cleareksu Chorzów: Mikołaja Zastawnika, Roberta Gładczaka i Macieja Mizgajskiego. Biało-Czerwoni sensacyjnie zremisowali z Rosją 1:1, ale później ulegli Kazachstanowi 1:5 i odpadli z turnieju.

Wkrótce futsalową kadrę czeka kolejne wyzwanie. Tym razem spotkania towarzyskie, ale z drużyną z absolutnego topu - pięciokrotnym mistrzem świata Brazylią. Polacy zostali zaproszeni na dwumecz do Kurytyby.

W czternastce, którą wybrał trener Korczyński, znów jest trio z Chorzowa. Różnica w stosunku do Euro polega na tym, że zamiast Mizgajskiego powołanie dostał Sebastian Leszczak. To piłkarz, który zimą dołączył do Cleareksu (z LEX Kancelarii Słomniki, która wycofała się z ligi). Strzelił dla niego siedem goli w czterech spotkaniach ligowych.

Dość nietypowy jest termin rozgrywania spotkań z "Canarinhos". Zastawnik, Gładczak i Leszczak spędzą w Brazylii święta wielkanocne. Pierwszy mecz odbędzie się 30 marca (Wielki Piątek), zaś rewanż - 1 kwietnia (Wielkanoc).

Na razie przed futsalowcami z Chorzowa walka o ligowe punkty. W sobotę (10.03., godz. 18.00) podopieczni Mirosława Miozgi zagrają w Gliwicach z Piastem, który wyprzedza ich w tabeli o trzy punkty.

(m)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.