Piłkarka Ruchu wystąpi w ćwierćfinale MŚ!

Chorzowianin 2018-07-26 | Komentarzy: 0
Reprezentacja Polski w piłce ręcznej plażowej wygrała cztery z sześciu meczów na mistrzostwach świata w Rosji i jest już w najlepszej ósemce turnieju. W Kazaniu świetnie spisuje się kapitan Biało-Czerwonych Katarzyna Masłowska z KPR Ruch Chorzów.

- Francja, Tajwan i Urugwaj zdecydowanie są w naszym zasięgu. Wprawdzie Francuzki ostatnio bardzo się rozwinęły i poszły do przodu, ale uważam, że z każdym zespołem na tych MŚ możemy wygrać - powiedziała w rozmowie z Chorzowianinem przeprowadzonej tuż przed wylotem kadry do Rosji Katarzyna Masłowska.

Jej słowa znalazły potwierdzenie na rosyjskim piasku. Polki przeszły przez fazę grupową jak burza. Pokonywały kolejno: Francję, Tajwan i Urugwaj - każdego rywala w dwóch setach, bez konieczności rozgrywania tzw. shoot-outów (akcje przypominające rzuty karne).

Podopieczne Marka Karpińskiego wygrały grupę B i przeszły do rundy głównej mistrzostw z czterema punktami (mecz z odpadającymi Francuzkami nie wliczał się do dorobku w kolejnej fazie).

Katarzyna Masłowska, na co dzień zawodniczka KPR Ruch Chorzów, tak podsumowała pierwszą część turnieju.

W czwartek Polki przystąpiły do rywalizacji w rundzie głównej. Na początek zmierzyły się z Paragwajem. Po wygranym pierwszym secie (17:9) zaczęły się kłopoty. W drugim secie lepsza była ekipa z Ameryki Południowej (12:8), która następnie zwyciężyła także w shoot-outach (6:5).

Na szczęście nasza reprezentacja nie miała czasu na rozpamiętywanie niepowodzenia. W kolejnym meczu nie dała szans Greczynkom, pokonując je 2:0 w setach.

- Dzięki temu dziewczyny są już w ćwierćfinale. W piątek zagrają z prowadzącą w grupie Hiszpanią. Jeśli zwyciężą, awansują do 1/4 finału z pierwszego miejsca. W przypadku porażki - z drugiego - powiedział nam trener KPR Ruch Chorzów Jarosław Knopik, na co dzień szkoleniowiec kadry juniorów w "plażówce", który śledzi zmagania w Kazaniu.

AKTUALIZACJA

W piątkowym spotkaniu z Hiszpanią - aktualnym mistrzem świata - Polki walczyły bardzo dzielnie. Jednak w obu setach lepsze okazały się zawodniczki z Półwyspu Iberyjskiego (16:19, 16:20).

Biało-Czerwone zajęły drugie miejsce i w ćwierćfinale trafiły na trzeci zespół z innej grupy. Tym zaś jest Norwegia - aktualny mistrz Europy. Łatwo nie będzie, ale nasza drużyna ma okazję do rewanżu za porażkę w finale ME w Zagrzebiu.

Katarzyna Masłowska wraz z koleżankami z kadry rozpocznie spotkanie w 1/4 finału MŚ w sobotę, o godz. 8.50. Pozostałe pary ćwierćfinałowe to: Brazylia - Paragwaj, Rosja - Grecja i Hiszpania - Dania.