Pił za kółkiem przy odśnieżaniu chodnika

Chorzowianin 2017-12-04 | Komentarzy: 0
Chorzowska drogówka zatrzymała kierowcę traktora, który odśnieżał chodnik z piwem w ręku. Jak się okazało nie było to jego jedyne przewinienie.
Pił za kółkiem przy odśnieżaniu chodnika

W trakcie patrolu do chorzowskich stróżów prawa podszedł mężczyzna i poinformował ich, że chwilę wcześniej widział jak kierowca traktora, który odśnieża chodnik w trakcie jazdy pije piwo. Mundurowi niezwłocznie udali się we wskazane miejsce i tuż przed przystankiem autobusowym, na którym stali ludzie, zatrzymali kierującego ciągnikiem.

Jak się okazało 59-latek faktycznie w trakcie jazdy pił piwo. Badanie alkomatem wykazało, że ma prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak się okazało mężczyzna nie posiadał prawa jazdy, gdyż prawie dwa lata temu zostały mu cofnięte uprawnienia. Mężczyzna został zatrzymany, teraz grozi mu wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych a nawet kara więzienia. O dalszym jego losie zadecyduje sąd. 

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.