Piesi ukarani mandatami

Chorzowianin 2017-08-11 | Komentarzy: 0
W tym tygodniu chorzowscy policjanci przeorowadzili działania „Kontrola Drogowa -Pieszy".
Piesi ukarani mandatami

Mundurowi sprawdzali czy piesi przechodzą przez jezdnię w miejscach do tego przeznaczonych oraz czy nie przechodzą jezdni na czerwonym świetle. Reagowali też na wykroczenia popełniane przez kierujących, którzy nie zwracali uwagi na niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W działaniach uczestniczyło 9 chorzowskich policjantów. Stróże prawa ujawnili 45 wykroczeń popełnionych przez pieszych oraz 7 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami. Największą ilość wykroczeń popełnili piesi, którzy przechodzili w miejscu niedozwolonym oraz nie stosowali się do sygnalizacji świetlnej. Natomiast najcześciej popełniane wykroczenia przez kierowców to nieprawidłowe pokonywanie przejść dla pieszych.

Policjanci nałożyli łącznie 52 mandatów.

Cykliczne działania policjantów podczas akcji ukierunkowane są na zapewnienie bezpieczeństwa pieszym oraz na dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących, jak i pieszych. Akcje mają poprawić bezpieczeństwo oraz wiedzę wszystkich użytkowników ruchu, tak aby uniknąć kolizji i wypadków wynikających z brawury i nieznajomości przepisów.

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.