Pierwsze nabytki. Podgórski i Kędziora w Ruchu

Chorzowianin 2018-07-03 | Komentarzy: 0
Łącznie Tomasz Podgórski i Wojciech Kędziora mają na koncie 271 występów w Ekstraklasie. Doświadczeni piłkarze podpisali umowy z chorzowskim Ruchem. Zespół Dariusza Fornalaka wyjechał we wtorek na zgrupowanie do Rybnika-Kamienia.
Pierwsze nabytki. Podgórski i Kędziora w Ruchu

Tomasz Podgórski i Wojciech Kędziora w niedzielę zagrali w sparingu z Widzewem. We wtorek związali się z Ruchem rocznymi kontraktami | Fot. Marcin Bulanda

W trakcie letnich przygotowań Ruch głównie pozbywał się zawodników. W ostatnich dniach z klubem z Cichej pożegnali się: Libor Hrdlicka, Miłosz Przybecki, Marcin Kowalczyk, Mello, Bojan Marković, Łukasz Siedlik i Kamil Słoma. W poniedziałek do tego grona dołączył Nikołaj Bankow. Kontrakt bułgarskiego bramkarza został rozwiązany za porozumieniem stron.

"Niebiescy" poinformowali także, że wkrótce klub opuszczą kolejni piłkarze - Miłosz Trojak, Paweł Wojciechowski, Mateusz Zawal, Adam Setla, Hubert Kotus, Sławomir Jaworski i Kacper Czajkowski. Natomiast bramkarz Kewin Paszek i obrońca Michał Rutkowski mają zostać wypożyczeni.

Wobec tak dużych ubytków kadrowych wzmocnienia stały się koniecznością. We wtorek Ruch poinformował o pozyskaniu dwóch piłkarzy. Koszulki z "eRką" założą: 32-letni pomocnik Tomasz Podgórski i 37-letni napastnik Wojciech Kędziora. Obaj podpisali roczne kontrakty (z opcją przedłużenia o kolejny rok).

Podgórski w sezonie 2015/16 grał w Ruchu (w Ekstraklasie zagrał 26 meczów, strzelił jednego gola). Ostatnio był piłkarzem Podbeskidzia Bielsko-Biała, a wcześniej występował głównie w Piaście Gliwice (piłkarz pochodzi z tego miasta). W Ekstraklasie zagrał 139 razy.

Kędziora także ma gliwickie korzenie. Grał w Sośnicy, Carbo, a później przez wiele lat w Piaście. Bronił także barw Zagłębia Lubin, Bruk-Betu Termaliki Nieciecza, a w ubiegłym sezonie GKS-u Katowice. Jego bilans w Ekstraklasie to 132 mecze i 27 goli.

- W ostatnich dwóch tygodniach Ruch był bardzo zdecydowany na mnie. Widocznie nie zostawiłem aż tak złego wrażenia po poprzednim pobycie. Ja również bardzo ciepło wspominałem ludzi, z którymi miałem okazję pracować przy Cichej, a także kibiców. Dlatego decyzja była szybka i cieszę się, że to wszystko zostało już dopięte i możemy skupić się na przygotowaniach - powiedział Podgórski cytowany przez oficjalną stronę Ruchu.

"Podgór" i "Kędi" znaleźli się w 26-osobowej kadrze Ruchu na rozpoczęte we wtorek zgrupowanie w Rybniku-Kamieniu. Trener Dariusz Fornalak zabrał na nie kilku testowanych piłkarzy - m.in. bramkarza Kamila Lecha (ostatnio Podbeskidzie), obrońcę Pawła Brzuzego (Gryf Wejherowo), a także skrzydłowych Szymona Cicheckiego (Szombierki Bytom) i Krystiana Pedę (GKS Bełchatów). W środę do Ruchu dołączy sprawdzany w sparingu z Widzewem Łódź pomocnik Mateusz Bartolewski (Stilon Gorzów).

Ważnym ogniwem w nowym sezonie może być powracający z wypożyczenia do Stali Mielec pomocnik Bartosz Nowak.

W kadrze "Niebieskich" dominuje młodzież. Aż dwunastu (!) piłkarzy, którzy wywalczyli ostatnio awans do Centralnej Ligi Juniorów, trafiło do drużyny Darusza Fornalaka. Niektórzy z nich grali już w pierwszoligowym Ruchu (Małkowski, Kulejewski, Bogusz, Nowakowski, Sikora, Wdowik, Starzyński), inni postarają się wywalczyć miejsce w składzie.

Ruch przebywać będzie w Rybniku-Kamieniu do 11 lipca. W trakcie zgrupowania rozegra dwa sparingi: z AS Monaco (w Krakowie, 8 lipca) oraz z Odrą Opole (11 lipca).

Kadra Ruchu na zgrupowanie w Kamieniu:

Bramkarze: Jakub Bielecki, Dominik Byszewski, Kamil Lech.
Obrońcy: Paweł Brzuzy, Łukasz Jaworek, Gracjan Komarnicki, Bartłomiej Kulejewski, Dominik Małkowski, Paweł Starzyński, Karol Wiszyński (chory, dołączy do zespołu później).
Pomocnicy: Mateusz Bartolewski (dołączy do zespołu w środę), Mateusz Bogusz, Szymon Cichecki, Jakub Kowalski, Mateusz Machała, Bartosz Nowak, Bartosz Nowakowski, Krystian Peda, Tomasz Podgórski, Patryk Sikora, Maciej Urbańczyk, Michał Walski, Bartłomiej Wdowik.
Napastnicy: Artur Balicki, Wojciech Kędziora, Mateusz Majewski.

(mf)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.