Pierwsza porażka Adama Wieczorka w UFC

Chorzowianin 2018-11-04 | Komentarzy: 0
Adam Wieczorek zgodził się na występ na gali UFC 230 w Nowym Jorku praktycznie bez przygotowania, w zastępstwie kontuzjowanego Rosjanina. Podjął ryzyko, ale rywal z Brazylii okazał się zbyt silny. Chorzowianin przegrał jednogłośnie na punkty.
Pierwsza porażka Adama Wieczorka w UFC

Fot. facebook.com/AWieczorekMMA/

Brazylijczyk Marcos Rogerio de Lima miał zmierzyć się z Rusłanem Magomiedowem. Jednak Rosjanin doznał kontuzji, a federacja UFC (najpotężniejsza federacja mieszanych sztuk walki na świecie) rozpoczęła poszukiwania innego fightera. Propozycję złożono Adamowi Wieczorkowi z GB Spartan Chorzów. "Siwy" ją przyjął.

Dzięki temu chorzowianin miał okazję wystąpić w słynnej nowojorskiej hali Madison Square Garden. Wiedział jednak, że nie jest optymalnie przygotowany. Niestety było to widać w trakcie walki.

Wieczorek dobrze ją rozpoczął, sprowadził rywala do parteru, ale po niespełna minucie popełnił błąd. Przy kolejnej próbie sprowadzenia został skontrowany przez "Pezao". Brazylijczyk był aktywny w parterze, konsekwentnie pracował na zwycięstwo w tej części (każda runda jest osobno oceniana przez sędziów).

Kolejne rundy także należały do de Limy. Zawodnik z Chorzowa ciężko oddychał, miał problem z zadawaniem mocnych ciosów, widać było, że stopniowo "odcina mu prąd". Brazylijczyk skrzętnie to wykorzystywał. Punktował w stójce, przenosił walkę do parteru.

De Lima wygrał jednogłośną decyzją sędziów. Wszyscy punktowali 30-27 dla "Pezao".

"Dzisiaj niestety nie mój dzień. Jednak 7 dni to za mało na UFC, ale nie będę szukał wymówek. Do następnego" - napisał Wieczorek na Facebooku.

Zwycięska passa "Siwego" (9 triumfów z rzędu) została przerwana. Polak doznał pierwszej porażki w UFC i drugiej w karierze (poprzednio przegrał siedem lat temu z Marcinem Tyburą). Ma na koncie 10 zwycięstw. Pomimo niepowodzenia w Nowym Jorku powinien wkrótce otrzymać kolejną szansę od amerykańskiej federacji.

(m)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.