Pierwsi lokatorzy pojawią się jesienią. Nowe mieszkania komunalne

Chorzowianin 2018-02-13 | Komentarzy: 0
18 nowych mieszkań komunalnych, w tym 2 przystosowane dla osób niepełnosprawnych powstaje przy ulicy Truchana. Wczoraj na dachu budowy pojawiła się wiecha, która w tradycji budownictwa symbolizuje koniec ważnego etapu prac.
Pierwsi lokatorzy pojawią się jesienią. Nowe mieszkania komunalne

Koszt inwestycji przy ul. Truchana 56 to prawie 4 mln zł. | fot. UM Chorzów

Liczący 5 kondygnacji budynek pnie się w górę przy ul. Truchana 56. Wczoraj oficjalnie oddano surowy stan budynku. Blok ma już wszystkie ściany, nośne, dach oraz okna. Prace wewnątrz mają potrwać jeszce kilka miesięcy.

– Odbiór planowany jest na lipiec, a pierwsi lokatorzy wprowadzą się do niego jesienią. A to nie koniec inwestowania w mieszkalnictwo w naszym mieście – zapewnia Prezydent Chorzowa Andrzej Kotala. 

Projekt stanowi kontynuację zabudowy ulicy, nawiązując swoimi gabarytami i wyglądem do charakteru sąsiednich budynków. Na działce zaprojektowano także drogę i chodnik oraz dwa parkingi.

Koszt inwestycji przy ul. Truchana 56 to prawie 4 mln zł. Miasto otrzymało na ten cel dotację z Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości 1 mln 534 tys. zł.

pat

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.