Pedofil ukrywał się 3 lata. Wpadł przez przypadek

Chorzowianin 2017-09-11 | Komentarzy: 0
Policjanci z chorzowskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który ponad trzy lata temu dopuścił się przestępstwa na tle seksualnym. Sprawca usłyszał już zarzuty i na wniosek śledczych sąd aresztował go na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 12 lat więzienia.
Pedofil ukrywał się 3 lata. Wpadł przez przypadek

fot. KMP w Chorzowie

We wtorkowy wieczór do oficera dyżurnego zadzwonił mężczyzna i poinformował, że przy ul. Gagarina jego córka zauważyła mężczyznę, który trzy lata temu napadł na nią w windzie. Na miejsce zostali skierowani mundurowi z chorzowskiej „jedynki”, którzy zatrzymali 30-latka. Do zdarzenia doszło w 2013 r., jednak nie udało się wówczas zatrzymać sprawcy.

– Oskarżony nie był nigdzie zameldowany, trudno więc było ustalić jego miejsce pobytu. Szczęśliwym zbiegiem okoliczności pojawił się w miejscu, gdzie został rozpoznany i niemal natychmiast zatrzymany. Dzięki temu, że trzy lata temu został zebrany i dobrze zabezpieczony materiał dowodowy, sprawca nie uniknął odpowiedzialnośći, – tłumaczy asp. Sebiastian Imiołczyk, oficer prasowy chorzowskiej komendy.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty i na wniosek śledczych sąd aresztował go na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 12 lat więzienia.

– Obecnie sprawdzane są powiązania mężczyzny z innymi przestępstwami na tle seksualnym, więc możliwe, że lista zarzutów jeszcze się zwiększy – dodaje asp. S. Imiołczyk

pat

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.