Osłodzą życie małym pacjentom. Ty też możesz

Chorzowianin 2018-05-09 | Komentarzy: 0
Chorzowska Strefa Wolontariatu zbiera słodycze dla dziecięcych pacjentów Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie. Akcja trwa przez cały miesiąc, a zgromadzone cukierki, batoniki i inne słodkości trafią do najmłodszych 1 czerwca, z okazji Dnia Dziecka.
Osłodzą życie małym pacjentom. Ty też możesz

Finał akcji odbędzie się w Dzień Dziecka, 1 czerwca, w Zespole Szpitali Miejskich przy ul. Truchana w Chorzowie. | fot. CIM

–  Taka akcja organizowana jest już trzeci rok z rzędu i za każdym razem  jesteśmy zaskoczeni ofiarnością i zaangażowaniem chorzowian – mówi  Magdalena Sekuła,  pełnomocnik prezydenta miasta ds. polityki zdrowotnej i  aktywizacji społecznej. 

By pomóc, wystarczy do końca maja przynieść  słodycze do tymczasowej siedziby  Centrum Integracji  Międzypokoleniowej przy ul. Floriańskiej 24a, w godzinach  otwarcia placówki.

Finał akcji odbędzie się w Dzień Dziecka, 1 czerwca, w Zespole Szpitali Miejskich przy ul. Truchana w Chorzowie. To właśnie wtedy, po uprzednich konsultacjach z rodzicami oraz ordynatorami poszczególnych oddziałów, słodycze trafią do dzieci.   Ubiegłe edycje pokazały, że mieszkańcy miasta chętnie dzielą się z innymi, a dzieci oprócz samych słodyczy widzą, że nie są same w chorobie.

– To bardzo krzepiące, że tak wiele osób chce osłodzić najmłodszym pobyt w szpitalu – podsumowuje M. Sekuła.

pat

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.