Oldboje z Chorzowa mistrzami Polski. Zobacz ich radość

Chorzowianin 2017-02-13 | Komentarzy: 0
Drużyna Irex Gazu triumfowała w miniony weekend w mistrzostwach Polski oldbojów w futsalu, które odbywały się w Gliwicach.
Oldboje z Chorzowa mistrzami Polski. Zobacz ich radość

Tak prezentują się mistrzowie Polski oldbojów w futsalu | Fot. facebook.com/irexgaz

Irex Gaz uczestniczy rozgrywkach Chorzowskiej Lidze Futsalu, ale jej najbardziej doświadczeni piłkarze rywalizują także w Halowej Lidze Oldbojów w Rudzie Śląskiej oraz w Mistrzostwach Polski oldbojów. Kolejna - już siedemnasta - edycja MP odbyła się w miniony weekend w Gliwicach.

W turnieju mogli występować zawodnicy, którzy ukończyli 35. rok życia. Do mistrzostw Polski zgłosiło się siedem zespołów, a organizatorzy przewidzieli aż dwie fazy grupowe. W pierwszej Irex Gaz wygrał wysoko dwa spotkania i uległ miejscowemu zespołowi - GSF Niedzielni-Forum Gliwice 1:2.

W niedzielę chorzowscy oldboje pokonali drużyny z Rzeszowa (2:0) i Łęczycy (3:1), dzięki czemu zapewnili sobie grę w półfinale. W nim, po golu Bartłomieja Tarnówki, zrewanżowali się wspomnianemu zespołowi z Gliwic.

W finale zaś ponownie doszło do spotkania Irex Gaz - Hurtap Łęczyca. Padła tylko jedna bramka - dla ekipy z Chorzowa. Złoto zapewnił jej Artur Zygarski.

Zobacz, jak kapitan Irex Gazu Piotr Lokwenc odebrał puchar za zwycięstwo.

Mistrzami Polski Oldbojów w barwach Irex Gazu zostali: Janusz Potempa, Arkadiusz Świętek (bramkarze) oraz Dariusz Steinmann, Dariusz Krawczyk, Dariusz Rymaszewski, Artur Zygarski, Łukasz Doliszniak, Adam Jachimowicz, Robert Żbikowski, Bartłomiej Tarnówka, Rafał Świętek, Sebastian Klaus, Piotr Lokwenc.

Dodatkowo chorzowianie otrzymali dwa wyróżnienia indywidualne. Najlepszym zawodnikiem imprezy wybrano Adama Jachimowicza, zaś królem strzelców - z pięcioma bramkami na koncie - został Dariusz Rymaszewski.

Mecze Irex Gazu na MP Oldbojów

Pierwsza faza grupowa
Irex Gaz - Team Glo Gliwice 8:0

D. Steinmann 2, R. Żbikowski 2, B. Tarnówka, R. Świętek, D. Rymaszewski, S. Klaus
Irex Gaz - GSF Niedzielni-Forum Gliwice 1:2
S. Klaus;
Irex Gaz - Dan Cake Polonia Rzeszów 7:2
D. Rymaszewski 2, A. Jachimowicz 2, A. Zygarski, P. Lokwenc, R. Żbikowski.

Druga faza grupowa
Irex Gaz - Dan Cake Polonia Rzeszów 2:0

A. Jachimowicz, B. Tarnówka;
Irex Gaz - Hurtap Łęczyca 3:1
D. Rymaszewski 2, A. Jachimowicz.

Półfinał
Irex Gaz - GSF Niedzielni-Forum Gliwice 1:0

B. Tarnówka;

Finał
Irex Gaz - Hurtap Łęczyca 1:0

A. Zygarski.

(m)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.