Oficjalnie: Marek Wleciałowski trenerem Ruchu

Chorzowianin 2018-11-01 | Komentarzy: 0
"Niezadowalające rezultaty osiągane przez pierwszą drużynę Ruchu" - to powód zmiany trenera w klubie z Cichej. Dariusza Fornalaka zastąpił Marek Wleciałowski, który w czwartek poprowadził pierwszy trening.
Oficjalnie: Marek Wleciałowski trenerem Ruchu

Fot. Marcin Bulanda

Potwierdziły się środowe, nieoficjalne informacje o zmianie trenera na Cichej. 1 listopada klub podziękował Dariuszowi Fornalakowi i przedstawił Marka Wleciałowskiego w roli nowego szkoleniowca "Niebieskich".

Czytaj także: Ruch zmienia trenera. Szykuje się głośny powrót

"Przyczyną decyzji były niezadowalające rezultaty osiągane przez pierwszą drużynę Ruchu. Zarząd wyraża szacunek i uznanie dla pracy trenera Dariusza Fornalaka i jego sztabu, dziękuje mu za wykonaną pracę i jest przekonany, że stanowi ona ważny wkład w budowę drużyny, która ma zapoczątkować powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej" - czytamy w komunikacie Ruchu.

Fornalak prowadził "Niebieskich" od 5 kwietnia (gdy zastąpił Juana Ramona Rochę). Nie uchronił Ruchu od spadku do II ligi, a na trzecim szczeblu drużyna również spisywała się poniżej oczekiwań. Po 16 kolejkach zajmuje 13. miejsce, z zaledwie dwoma punktami przewagi nad pierwszą drużyną ze strefy spadkowej.

Marek Wleciałowski podpisał z Ruchem kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2020 r. (z opcją przedłużenia).

"Zgodnie z powszechną opinią jest reprezentantem tzw. szkoły dra Jerzego Wielkoszyńskiego. Dobrze zna realia naszego klubu. Witamy ponownie przy Cichej i życzymy powodzenia w pracy z drużyną „Niebieskich”. Pełny skład sztabu szkoleniowego przedstawiony zostanie w najbliższym czasie" - poinformowały władze klubu.

Dla Wleciałowskiego to powrót na Cichą. W 1989 r., mając 19 lat, trafił do Ruchu z innego chorzowskiego klubu - AKS-u. Zakładał koszulkę z "eRką" do 2003 r. Rozegrał aż 297 spotkań, w 1996 r. zdobył w "Niebieskimi" Puchar Polski.

Z Ruchem związany był także - kilkukrotnie - jako trener. W 2007 r. wprowadził zespół do Ekstraklasy, po czym niespodziewanie rozstał się z klubem. Następnie pracował m.in. w Piaście Gliwice (jako pierwszy trener), GKS-ie Bełchatów, Cracovii, Śląsku Wrocław (jako asystent). Był także asystentem Waldemara Fornalika w reprezentacji Polski.

Po raz drugi zasiadł na ławce trenerskiej Ruchu w październiku 2014 r. - jako asystent Fornalika. Tę rolę pełnił do kwietnia 2017 r. (odszedł z całym sztabem trenerskim). Od września ub. roku do końca października 2018 r. ponownie pomagał w pracy Fornalikowi - w ekstraklasowym Piaście Gliwice. 31 października rozwiązał umowę w Gliwicach.

Wleciałowski poprowadził w czwartek pierwszy trening z Ruchem. W sobotę czeka go debiut - w ligowym spotkaniu z Pogonią Siedlce (godz. 18.00).

- Ten krótki czas trener pragnie wykorzystać na jak najdokładniejsze zapoznanie się z drużyną, dlatego prosi o zrozumienie sytuacji, przeprasza wszystkich dziennikarzy, ale do poniedziałkowej konferencji nie będzie udzielał mediom żadnych indywidualnych wypowiedzi - poinformował rzecznik prasowy Ruchu Witold Jajszczok. Poniedziałkowa konferencja odbędzie się w samo południe.

(fab)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.