O różnych peerelach

Chorzowianin 2008-11-04
Gościem spotkania z cyklu „PRL - takie były czasy” w Chorzowskim Centrum Kultury był dr Antoni Dudek, politolog i historyk, autor książki „Utopia nad Wisłą. Historia PRL”.
O różnych peerelach
– Są różne PRL-e. Inny jest PRL dla człowieka zagonionego na jakąś masówkę i stojącego na mrozie i inny jest PRL młodego chłopaka czy dziewczyny na festiwalu w Sopocie, który słucha młodego zespołu Boney M. Dlatego kiedy przychodzi czas mówienia o tym czasie, opinie są bardzo różne. Ludzie mają zupełnie inną pamięć – mówił Antoni Dudek. Nim zaczął wystąpienie, widzowie mogli zobaczyć dokumenty Polskiej Kroniki Filmowej. Między innymi żałobny fragment kroniki po śmierci Józefa Stalina.

Książka A. Dudka opowiada o powojennych wizjach Polski, od czasów zainaugurowania rządów komunistycznych aż do ich upadku. Oprócz polityki sporą część książki zajmuje opis życia kulturalnego, społecznego i artystycznego.

pam

Reklama:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.