Nowy partner Chorzowa dzięki zespołowi z Batorego

Chorzowianin 2017-09-04 | Komentarzy: 0
W pierwszym tygodniu lipca 2017 roku, w urokliwym mieście Nessebar w Bułgarii odbył się Międzynarodowy Festiwal „Wyspa Sztuki”, w którym wzięło udział czterystu uczestników z różnych krajów świata. W tym między innymi chorzowski zespół „Na Szlaku”. Współpraca Chorzowa i Nesseberu zacieśnia się.
Nowy partner Chorzowa dzięki zespołowi z Batorego

Zespół Na Szlaku | materiały prasowe

Nasz kraj reprezentowany był w różnych odsłonach choreograficznych przez zespół z Lublina, a w kategorii wokalnej w różnych odsłonach przez zespół „Na Szlaku” reprezentujący Miejski Dom Kultury Batory.

Chorzowski zespół to stały bywalec nesseberskiego festiwalu. Nic więc dziwnego, że w tym roku chorzowianie zostali zaproszeni do udziału w koncercie otwarcia.

W konkursie zespół z Chorzowa wystąpił w trzech kategoriach: zespołowej, solowej i w duetach.

I tak: „Na Szlaku” zdobyło I miejsce w kategorii zespołów wokalnych, I miejsce w kategorii duetów - (Magdalena Sławicka i Jakub Gołyszny), II miejsce w kategorii solistów (Magdalena Sławicka i Jakub Gołyszny) oraz III miejsce w kategorii solistów (Agata Baron)

– To był piękny chorzowski wieczór. Ktoś zapyta, czy ktoś był od nas lepszy. Tak. Rosjanie w kategorii wokalnej otrzymali Grad Prix. Serdecznie im gratulujemy – cieszył się po wyprawie Karol Pielok, kierownik zespołu.

Nasz zespół mógł liczyć na doping ze strony zespołu „Luminus” z Nesseberu, który w ubiegłym roku gościł w Chorzowie.

Wypad do Bułgarii był również okazją do spotkania z burmistrzem Nessebaru. Chorzowska delegacja wręczyła zaproszenie do Chorzowa od prezydenta Andrzeja Kotali. Burmistrz bułgarskiego miasta odwiedzi Chorzów we wrześniu 2017roku.

13 września o godz. 13:00 podczas uroczystej Sesji Rady Miasta zostanie podpisane porozumienie o współpracy. Motorem napędowym tych działań ze strony miasta Nesseber jest Lidia Pietrzyk Wangiełowa, prezes Polskiego Stowarzyszenia w Burgas, a ze strony miasta Chorzów - Karol Pielok, kierownik zespołu wokalnego „Na Szlaku".

– Ze swojej strony dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do naszego sukcesu i za nas trzymali kciuki, Urzędowi Miasta, Domowi Kultury "BATORY" z dyrektorem Sylwestrem Paprockim na czele, Krystynie Koprowskiej Glinka, Joannie Radzik oraz Rafałowi Smoleniowi za wielki wkład pracy w działalność zespołu, mojej żonie Urszuli za wielkie wsparcie – dodaje Karol Pielok.

Dzień po podpisaniu porozumienia partnerskiego odbędzie się kolejny koncert „I znów jesteśmy razem”, który jest już znakiem firmowymn zespołu „Na Szlaku”. Tym razem ze względu na remont MDK Batory, koncert odbędzie się w Starochorzowskim Domu Kultury o godz. 17:00.

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.