Nowi piłkarze w Cleareksie. Dla jednego to powrót

Chorzowianin 2017-09-04 | Komentarzy: 0
Pięciokrotny mistrz Polski uzupełnił kadrę przed rozpoczynającym się wkrótce sezonem Futsal Ekstraklasy. Mirosław Miozga będzie mieć do dyspozycji Karola Zdunka i bramkarza Łukasza Leoniaka. W kolejnym sparingu Clearex pokonał drużynę ze Słowacji.
Nowi piłkarze w Cleareksie. Dla jednego to powrót

Tak prezentuje się Clearex przed sezonem 2017/18. Nowi piłkarze to: Maciej Mizgajski (piąty od lewej w górnym rzędzie), Karol Zdunek (piąty od lewej w środkowym rzędzie) i Łukasz Leoniak (drugi od prawej w dolnym rzędzie) | Fot. Adrian Ślązok

Na początku czerwca dwuletni kontrakt z klubem z Chorzowa podpisał reprezentant Polski Maciej Mizgajski. Od tego momentu Clearex nie informował o kolejnych wzmocnieniach, co nie znaczy, że kandydaci do gry w zespole nie byli sprawdzani. W sparingach występowała czwórka graczy: Łukasz Leoniak, Karol Zdunek, Artur Kubicki i Krzysztof Krzywoń.

W poniedziałek Clearex ogłosił, komu z nich zaproponowana zostanie umowa. Do drużyny Mirosława Miozgi dołączą Leoniak i Zdunek.

Dla tego pierwszego to powrót do Cleareksu po pięciu latach. Ostatnim klubem bramkarza był chorzowski Marex, ale można go było zobaczyć także w Chorzowskiej Lidze Futsalu (ostatnio w barwach Inpreksu).

Z kolei Zdunek występował m.in. w Tango Gliwice i Radanie Gliwice, a w minionym sezonie w Remedium Pyskowice. W letnich sparingach Cleareksu strzelił trzy gole.

Kadra Cleareksu na sezon 2017/18 liczy piętnastu zawodników (w tym trzech bramkarzy). Sztab szkoleniowy wzmocnił Jakub Lubas, który będzie pomagać w pracy Mirosławowi Miozdze i Tomaszowi Ulfikowi.

Nasz zespół w miniony weekend rozegrał czwarty mecz kontrolny, odnosząc trzecie z rzędu zwycięstwo. Do hali MORiS przyjechała słowacka ekipa Makroteam Żylina. Clearex pokonał ją 8:4 (1:1). Hat-trickiem popisał się Mariusz Seget, po dwa gole strzelili Mizgajski oraz Piotr Łopuch, a raz trafił Mateusz Omylak.

W spotkaniu z Żyliną zabrakło kontuzjowanych Wadima Iwanowa i Tomasza Golly'ego, a także - z powodów osobistych - Szymona Łuszczka.

(m)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.