Nowi mieszkańcy zoo | Fotoreportaż

Chorzowianin 2017-11-28
W listopadzie Śląski Ogród Zoologiczny powiększył się o nowych domowników.
Nowi mieszkańcy zoo | Fotoreportaż

W zoo podziwiać można m.in. kakadu różową, roczną samicę. Gatunek ten pochodzi z Australii i jest jednym z ładniejszych przedstawicieli rodziny kakaduowatych. Żeruje w wielkich stadach i niestety często wyrządza szkody w różnych uprawach polowych. U nas chętnie zjada nasiona oraz owoce i warzywa, a także specjalny granulat dla papug. Obejrzeć ją możemy w tzw. budynku papug naprzeciw wybiegu nosorożców.

Nowymi mieszkańcami są także bisy szkarłatne (purpurowe), które do Chorzowa przyjechały z Van Blanckendaell Park w Holandii. Jest to pięć samów w wieku od ok. roku do 2 lat. Aktualnie przebywają na tzw. "zimowisku" znajdującym się na zapleczach zoo, gdyż są to ptaki ciepłolubne i do woliery zewnętrznej trafią dopiero wiosną. W naturze ptaki te występują w Ameryce Pd. głównie na wybrzeżach Wenezueli, Gujany, Brazylii. Są ptakiem narodowym Trynidadu. Żywią się drobnymi bezkręgowcami i rybami, u nas otrzymują stynki, krewetki, mączniki, świerszcze i specjalny granulat.

W śląski zoo urodził się kangur rudy. Zarówno maluch jak i jego matka czują się dobrze. Młody przyszedł na świat prawdopodobnie w połowie lata. Obecność kangurka w torbie stwierdza się w momencie kiedy wykonuje pierwsze ruchy. Obecnie maluch wyszedł już z torby. Kangurek na razie znajduje się w ogrzewanym pomieszczeniu gospodarczym. Z chwilą poprawy pogody będzie można podziwiać go na wybiegu wraz z rodzicami.