Nowe Przedszkole przy Farnej

Chorzowianin 2017-11-02 | Komentarzy: 0
Po zakończonych pracach budowlanych zostały otwarte nowe trzy oddziały Przedszkola nr 19. Ich siedziba znajduje się w budynku przy ulicy Farnej 5.
Nowe Przedszkole przy Farnej

W przedszkolu przy ul. Farnej jest miejsce dla 75 dzieci | fot. Mariusz Banduch

W nowym przedszkolu przebywa 75 przedszkolaków w wieku 3,4,5 lat. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, zadbano o odpowiednie wyposażenie placówki, aby zapewnić dzieciom optymalne warunki do nauki i zabawy.

Przedszkole posiada bogato wyposażone 3 sale, wyremontowane sanitariaty, pomieszczenie do przygotowania posiłków oraz gabinet specjalistów – logopedy i psychologa.

- Udało nam się otworzyć najnowsze przedszkole w mieście, a tym samym zapewnić dostęp do usług edukacyjnych wszystkim dzieciom wielu potrzebujących rodziców z Chorzowa Batorego – przekonuje Wiesław Ciężkowski, zastępca prezydenta miasta ds. społecznych. - Po wiosennej rekrutacji do przedszkoli okazało się że na liście oczekujących nadal jest ponad 200 dzieci. Niestety po reformie oświaty rodzice nie decydują się już tak chętnie na posłanie 6-latków do szkół. W zeszłym roku około 30 proc. 6-latków rozpoczęło naukę w szkołach. Gdyby udało nam się utrzymać tę tendencję, to wszystkie maluchy z naszego miasta znalazłyby miejsca w przedszkolach – tłumaczy wiceprezydent. 

Parter budynku wymagał dostosowania do obowiązujących przepisów techniczno – budowlanych, sanitarno-higienicznych oraz ochrony przeciwpożarowej, z uwagi na przebywanie w nowym obiekcie dzieci w trzech oddziałach przedszkolnych. Przebudowa sal lekcyjnych, sanitariatów oraz zaplecza gospodarczo administracyjnego została dostosowania do innej kwalifikacji budynku niż obecna wymagana w użytkowanym budynku szkoły.

W Chorzowie równolegle trwają prace nad budową nowych przedszkoli. Pierwsza placówka powstanie przy ul. Omańkowskiej. Gmach dawnej podstawówki przechodzi właśnie kompleksową modernizację, wkrótce rozbudowany zostanie także o nowy obiekt z kuchnią i salą na zajęcia teatralne, gimnastykę i rytmikę.

W przyszłym roku otwarte zostanie tam przedszkole integracyjne z miejscami dla 164 dzieci. W trakcie opracowania jest także program funkcjonalno-użytkowy dla dwóch kolejnych przedszkoli – przy ul. Skrajnej i Śląskiej.

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.