Niesmak w Olsztynie. Odwołany mecz Ruchu

Chorzowianin 2018-03-10 | Komentarzy: 0
Od kilku dni było wiadomo, że murawa w Olsztynie jest w bardzo kiepskim stanie. Na miejscu okazało się, że o graniu nie ma mowy. Drużyna i kibice przemierzyli setki kilometrów na nic.
Niesmak w Olsztynie. Odwołany mecz Ruchu

Fot. Marcin Bulanda

Po zwycięstwie z Bytovią 2:0 piłkarze Ruchu Chorzów mieli nadzieję na kolejną zdobycz w wyjazdowym spotkaniu w Olsztynie ze Stomilem. Niestety do meczu nie doszło, a okoliczności jego odwołania budzą ogromne kontrowersje.

W Olsztynie już od pewnego czasu było sporo zastrzeżeń co do stanu murawy. Sytuację skomplikowały jeszcze piątkowe opady deszczu. "Niebiescy" wiedzieli o problemach rywala, ale - chcąc, nie chcąc - musieli udać się w jeden z najdłuższych wyjazdów w tym sezonie.

Nawierzchnia, mocno nasiąknięta wodą, rzeczywiście pozostawia wiele do życzenia.

Wyglądało jednak na to, że drużyny mecz rozegrają. Ruch podał nawet wyjściowy skład.

Jednak na kilkadziesiąt minut przed pierwszym gwizdkiem delegat PZPN w porozumieniu z sędziami uznał, że boisko nie nadaje się do gry.

- Uważam, że podjęto słuszną decyzję. Murawa nie była w odpowiednim stanie, by rozegrać ten mecz. Może z trybun boisko wygląda dobrze, ale po wejściu na płytę widać wodę. Wszyscy uznali, że po rozgrzewce zawodników murawa byłaby już w katastrofalnym stanie. Chcieliśmy zagrać z tego względu, że przejechaliśmy tutaj wiele kilometrów. Najważniejsze jest przede wszystkim zdrowie zawodników i to, żeby obie drużyny miały odpowiednie warunki, by rozegrać dobry mecz - mówił trener Ruchu Juan Ramon Rocha (cytat za oficjalną stroną Ruchu).

Pozostał spory niesmak... Ruch i jego kibice (do Olsztyna pojechało ich ok. 400) ponieśli koszty. Można było temu zapobiec, odwołując spotkanie kilka dni temu.

W sobotni wieczór klub z Chorzowa wydał oświadczenie. Władze "Niebieskich" poinformowały, że zamierzają dochodzić swoich praw. Jednocześnie zaś postarają się choć w części zrekompensować niedogodności kibicom Ruchu. Poniżej publikujemy oświadczenie w całości.

Zarząd Ruchu Chorzów SA w restrukturyzacji wyraża ubolewanie z powodu odwołania, ze względu na stan murawy, meczu Nice 1 Ligi, pomiędzy Stomilem Olsztyn a Ruchem Chorzów, który zaplanowany był na 10 marca 2018 roku.

O złym stanie murawy wiedzieliśmy od kilku dni. Bezstronni obserwatorzy przekazywali nam informacje, z których jednoznacznie wynikało, że murawa uniemożliwi rozegranie meczu w zaplanowanym terminie. Niekorzystne były też prognozy pogody przewidujące w Olsztynie opady deszczu w nocy z piątku na sobotę.

W związku z tym Ruch Chorzów oświadcza, że będzie dochodził swoich praw zapisanych w Regulaminie rozgrywek 1 Ligi w sezonie 2017/2018.

Zarząd dziękuje też setkom kibiców Ruchu, którzy wybrali się w do Olsztyna, by wesprzeć dopingiem swoją drużynę i narażeni zostali na zbędne koszty i niepotrzebną stratę czasu. Pomimo trudnej sytuacji finansowej Klubu Zarząd podejmie starania, by choć w części zrekompensować kibicom niedogodności jakich doznali.

Zarząd Ruch Chorzów SA w restrukturyzacji

(m)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.