Niebieskie zagrają z Koreankami i w Czechach

Chorzowianin 2018-07-27 | Komentarzy: 0
2 sierpnia piłkarki ręczne KPR Ruch Chorzów rozpoczną serię sparingów. Zmierzą się z egzotycznym rywalem - juniorską reprezentacją Korei Południowej. Następnie zagrają m.in. na turniejach w Ostrawie i Piotrkowie Trybunalskim.
Niebieskie zagrają z Koreankami i w Czechach

Na zdjęciu: Magdalena Drażyk | Fot. Marcin Bulanda

Jedenasty zespół Superligi w minionym sezonie trenuje od 9 lipca na własnych obiektach. - W tym tygodniu kończymy pierwszy, najtrudniejszy okres przygotowań do sezonu. Od sierpnia rozpoczniemy drugą, przyjemniejszą część, w której będziemy rozgrywać mecze kontrolne - mówi "Chorzowianiowi" Jarosław Knopik, trener szczypiornistek KPR Ruch Chorzów.

Na początek nasz zespół zmierzy się z egzotycznym rywalem. Mowa o juniorskiej reprezentacji Korei Południowej, która przylatuje do Polski na Mistrzostwa Świata do lat 18 (odbędą się w dniach 7-19 lipca w Kielcach).

Sparing z Koreankami rozegrany zostanie w czwartek, 2 sierpnia, o godz. 20.00 w hali przy ul. Dąbrowskiego.

- Zespoły z Azji czy Ameryki Południowej przed juniorskimi mistrzostwami świata chcą się sprawdzić na tle polskich drużyn ligowych. Między innymi Chile zagra z Kobierzycami, a do Chorzowa przyjadą Koreanki - tłumaczy Jarosław Knopik.

Jego podopieczne wybiorą się następnie na Dolny Śląsk. 4 sierpnia Ruch zagra dwumecz z KPR-em Gminy Kobierzyce.

Później przyjdzie czas na turnieje. W dniach 11-12 sierpnia Ruch pojedzie do Czech. Został zaproszony przez zaprzyjaźniony klub z Ostrawy - Sokol Poruba. - Na razie nie znamy jeszcze dokładnych szczegółów, ale turniej w Czechach ma być dwudniowy, prawdopodobnie z udziałem sześciu drużyn. Mamy tam zagrać cztery spotkania - precyzuje szkoleniowiec "Niebieskich".

W kolejny weekend - 17-18 sierpnia - chorzowianki zaprezentują się na turnieju w Piotrkowie Trybunalskim. Oprócz miejscowej Piotrcovii ich rywalami będą: Start Elbląg i GTPR Gdynia.

Próbę generalną przed startem Superligi piłkarki Ruchu przejdą we własnej hali. - Półtora tygodnia przed ligą, w czwartek, 23 sierpnia, zmierzymy się z dwoma zespołami z I ligi: Olkuszem, a także beniaminkiem tej klasy rozgrywek, drużyną z Jarosławia - dodaje Jarosław Knopik.

W pierwszej kolejce ligowej (1-2 września) "Niebieskie" zagrają na wyjeździe z Energą AZS-em Koszalin.

(fab)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.