Niebieskie wznawiają treningi. Dwie piłkarki jadą na MŚ

Chorzowianin 2018-07-05 | Komentarzy: 0
9 lipca podopieczne Jarosława Knopika spotkają się na pierwszym treningu po wakacyjnej przerwie. Pod koniec miesiąca Katarzyna Masłowska i Żaneta Lipok opuszczą zespół, by wzmocnić drużynę narodową, odpowiednio na: plażowych i akademickich mistrzostwach świata.
Niebieskie wznawiają treningi. Dwie piłkarki jadą na MŚ

Katarzyna Masłowska wystąpi pod koniec lipca w mistrzostwach świata w piłce ręcznej plażowej | Fot. Marcin Bulanda

Ostatni mecz poprzedniego sezonu Superligi piłkarki KPR Ruch rozegrały 19 maja. Juniorki zdobyły jeszcze mistrzostwo Polski w piłce ręcznej plażowej, a następnie zawodniczki udały się na urlopy, które trwały do końca czerwca.

- Od początku lipca dziewczyny trenują indywidualnie. Dostały rozpiski. Natomiast 9 lipca drużyna spotka się na pierwszych zajęciach z trenerem Jarosławem Knopikiem - mówi nam Krzysztof Zioło, wiceprezes KPR Ruch.

"Niebieskie" przygotowywać się będą na własnych obiektach. W sierpniu wezmą udział w kilku turniejach - m.in. w Ostrawie i Piotrkowie Trybunalskim, być może także w Kobierzycach. Sezon ruszy we wrześniu, a terminarz poznać mamy 15 lipca.

Pod koniec lipca zespół opuszczą dwie zawodniczki, które mają w planach występ na mistrzostwach świata. Katarzyna Masłowska - wraz z kadrą piłki ręcznej plażowej - walczyć będzie w dniach 24-29 lipca na MŚ w Kazaniu (Rosja). Polki to ubiegłoroczne mistrzynie Europy w tej odmianie szczypiorniaka. W grupie trafiły na: Francję, Urugwaj i Tajwan.

Natomiast Żaneta Lipok, która niedawno zadebiutowała w seniorskiej reprezentacji, otrzymała powołanie na Akademickie Mistrzostwa Świata. Biało-Czerwone zagrają w dniach 30-lipca-5 sierpnia w Rijece (Chorwacja). Ich grupowymi rywalkami będą: Rumunki, Koreanki, Hiszpanki i Urugwajki.

Jak już informowaliśmy, w kadrze Ruchu doszło do kilku zmian. Klub pozyskał bramkarkę Patrycję Chojnacką (Korona Handball Kielce) oraz cztery zawodniczki kończące wiek juniorki: Klaudię Grabińską, Sylwię Szołtysek, Weronikę Rorat (wszystkie SMS ZPRP Płock) i Aleksandrę Sójkę (MKS CKS-SMS Szczecin).

Wszystko wskazuje na to, że w koszulce z "eRką" nie zobaczymy już Marleny Lesik. Doświadczona rozgrywająca prawdopodobnie przeniesie się do I-ligowej Sośnicy Gliwice. Wcześniej z Ruchu odeszła bramkarka Renata Kajumowa.

Natomiast Joanna Rodak będzie wyłączona z gry przez kilka miesięcy. Skrzydłowa ma problemy z kolanem. - Do gry wróci prawdopodobnie w październiku - dodaje Krzysztof Zioło.

(mf)

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.