Nie ma kolejek. OPS usprawnia 500+

Chorzowianin 2017-12-01 | Komentarzy: 0
Ośrodek Pomocy Społecznej w Chorzowie wprowadził zmiany w sposobie odbioru decyzji w sprawie rządowego programu 500+. Teraz rodzice będą ją dostawać do domu.
Nie ma kolejek. OPS usprawnia 500+

Do tej pory, by odebrać decyzję, trzeba było podejść do siedziby OPS przy ul. Kruszcowej. | fot. Chorzowianin.pl INFOSERWIS

Październik był dla korzystających z pomocy OPS-u chorzowian bardzo nerwowy. Każdy bowiem, kto do końca sierpnia złożył wniosek, mógł liczyć na wypłatę świadczenia wychowawczego właśnie do końca dziesiątego miesiąca roku. Jednak, by pieniądze dostać, trzeba było odebrać decyzję w okienku przy Kruszcowej.  

– Stoi się tu po kilka godzin, a może się okazać, że nic nie załatwię – żalił się nam wtedy mieszkaniec Chorzowa II.

Teraz to się zmieni. Ośrodek Pomocy Społecznej zareagował na skargi klientów i po kilku tygodniach wprowadził powiadomienia SMS-em. Od niedawna doszło jeszcze jedno usprawnienie. Tym osobom, które z różnych powodów nie mogą przyjść do okienka, OPS wyśle decyzję pocztą. Kolejek już nie ma.

– Jeśli decyzja nie zostanie odebrana w ciągu siedmiu dni, wysyłana jest wnioskodawcy pocztą. Następnie, po potwierdzeniu odbioru, w ciągu trzech dni roboczych wypłacane są pieniądze –– tłumaczy Agnieszka Adamczyk, kierownik sekcji świadczeń wychowawczych OPS.

Warto jednak pamiętać, że po tygodniu od otrzymania SMS-a z powiadomieniem w okienku decyzji nie odbierzemy.

– Ważne jest podanie we wniosku aktualnego adresu do korespondencji. Zdarza się bowiem, że przychodzą do nas mieszkańcy, pytając o decyzję, a u nas jej już nie ma, z kolei pod adresem podanym we wniosku nikt już nie mieszka i procedura zamiast się skrócić, to się przedłuża – komentuje A. Adamczyk.

pat

Reklama:

Dyskusja:

Polityka plików "cookie"

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.