Nie dostał nowej umowy. Kowalski odchodzi z Ruchu

Chorzowianin 2019-01-08 | Komentarzy: 0
Kontrakt Jakuba Kowalskiego z Ruchem Chorzów wygasł 31 grudnia 2018 r. Władze klubu ogłosiły, że nie zaproponują pomocnikowi nowej umowy.

"Dziękujemy Kubie za w sumie 3 lata spędzone przy Cichej i zaangażowanie włożone w grę z „eRką” na piersi. Życzymy powodzenia w dalszej karierze! Do zobaczenia!" - czytamy w komunikacie Ruchu.

Kowalski dwukrotnie był zatrudniany przez "Niebieskich". Najpierw latem 2013 r., gdy przychodził do Chorzowa z Okocimskiego Brzesko. W ciągu dwóch sezonów rozegrał w barwach Ruchu 51 meczów w Ekstraklasie, strzelił 4 gole. Następnie odszedł do Podbeskidzia Bielsko-Biała, skąd trafił do GKS-u Tychy.

Na Cichą "Kowal" wrócił pod koniec lutego 2018 r. Podpisał kontrakt, który obowiązywał do 31 grudnia 2018 r. Zagrał 14 meczów w I lidze, a w bieżącym sezonie 21 meczów w II lidze.

3 listopada zapewnił Ruchowi zwycięstwo w spotkaniu z Pogonią Siedlce (debiutował w nim trener Marek Wleciałowski), zdobywając bramkę na 2:1 w 94. minucie. Co ciekawe, w następnej kolejce pomocnik ponownie wpisał się na listę strzelców w doliczonym czasie gry, ustalając wynik spotkania z Siarką Tarnobrzeg na 2:0.

Kowalski jest drugim piłkarzem, który opuszcza Ruch w przerwie zimowej. Wcześniej władze klubu nie zdecydowały się przedłużyć umowy z napastnikiem Mateuszem Majewskim.